1 / 2
Продадено
Слика на Процесор Intel Core i7-11700K
Слика на Процесор Intel Core i7-11700K

Процесор Intel Core i7-11700K

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
27,290 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 25,990 MKD.

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!

Гаранција за производителот:
1 година
Број на модел:
Core i7
Име на код:
Езеро со ракети
Специјална опрема:
Автоматско оверклокување, HyperThreading, Интегриран графички процесор, Отворен мултипликатор
Вклучи, поврзи:
1200 приклучок
Генерација на процесори:
Езерото Тајгер - генерација 11
Код:
BX8070811700K
Доверливост:
100 %
Оперативна фреквенција од MHz:
3600
Број на врски со конец:
16
Фреквенција Турбо MHz:
5000
Просечна TDP Ш:
125
Кеширање на капацитетите и мемориите L3 KB вкупно:
16 384
Технологија нм:
14
Поддржува чипсет:
Intel B560, Intel H510, Intel H570, Intel Z590
Максимален број на канали:
2
Спакувани:
Веќе
Лансиран:
23. 3. 2021
Производител:
Интел
Веб-страница на производителот:
Intel.com
Производител на процесор:
Интел
Графички процесор:
Intel UHD Graphics 750
DirectX:
DirectX 12.1
Број на процесорски јадра:
8
Vendi i prodhimit:
Vietnam
EAN:
5032037214964
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Процесор Intel Core i7-11700K
27,290 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ