1 / 4
Слика на Пренослив CD-ROM Asus BW-16D1H-U PRO, црн
Слика на Пренослив CD-ROM Asus BW-16D1H-U PRO, црн
Слика на Пренослив CD-ROM Asus BW-16D1H-U PRO, црн
Слика на Пренослив CD-ROM Asus BW-16D1H-U PRO, црн

Пренослив CD-ROM Asus BW-16D1H-U PRO, црн

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
248.45 €
222.45 €
со ДДВ Без ДДВ 188.52 €
Заштеди 26.00 €
-11%

Само уште 8
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
29 април 2024 - 30 април 2024
Македонија, други
29 април 2024 - 30 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Забелешка: Тастатурата на овој лаптоп на нумеричкиот дел има некои чешки симболи. Додека, Microsoft Office е во пробна верзија или воопшто не е инсталиран.

Дизајн на надворешен Blu-ray режач со неверојатна брзина на запишување до 16x благодарение на USB 3.0 што работи не само со Windows OS, туку и со MAC OS. Поддршка за технологија M-Disc, безбедност на лозинка, технологија Magic Cinema и автоматски распоредувач на резервни копии.

Гаранција за производителот:
1 година
Максимална брзина на пишување на ДВД:
8, 16
ДВД-РОМ:
По
Надворешни:
По
Двоен слој:
По
Боја:
ЦРНО
Максимална брзина на пишување Blu-Ray:
2
Просечно време на пристап до Blu-ray [ms]:
180
Просечно време на пристап до ДВД [ms]:
170
Просечно време на пристап до ЦД [ms]:
150
Ширина [мм]:
165
Дебелина [mm]:
243
Пеша [g]:
1 290
Тип на батерија:
BD (Blu-ray) режач
Веб-страница на производителот:
asus.com
Технологија:
USB3.0
EAN:
4716659921622
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Пренослив CD-ROM Asus BW-16D1H-U PRO, црн
222.45 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ