1 / 10
Слика на Матична плоча ASUS PRIME H610M-A WIFI D4 - Intel H610
Слика на Матична плоча ASUS PRIME H610M-A WIFI D4 - Intel H610
Слика на Матична плоча ASUS PRIME H610M-A WIFI D4 - Intel H610
Слика на Матична плоча ASUS PRIME H610M-A WIFI D4 - Intel H610
Слика на Матична плоча ASUS PRIME H610M-A WIFI D4 - Intel H610
Слика на Матична плоча ASUS PRIME H610M-A WIFI D4 - Intel H610
Слика на Матична плоча ASUS PRIME H610M-A WIFI D4 - Intel H610
Слика на Матична плоча ASUS PRIME H610M-A WIFI D4 - Intel H610
Слика на Матична плоча ASUS PRIME H610M-A WIFI D4 - Intel H610
Слика на Матична плоча ASUS PRIME H610M-A WIFI D4 - Intel H610

Матична плоча ASUS PRIME H610M-A WIFI D4 - Intel H610

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
142.86 €
128.21 €
со ДДВ Без ДДВ 122.10 €
Заштеди 14.66 €
-11%

Само уште 4
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
26 април 2024 - 27 април 2024
Македонија, други
27 април 2024 - 29 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Извлечете максимум од вашиот процесор Intel од 12-та генерација со матичните плочи од серијата Prime. Тие ви нудат, oд робустен дизајн на напојување, преку практични опции за ладење, до интелигентно подесување. Плочата обезбедува два слота M.2, каде што едниот поддржува PCIe 3.0 x4 модули (до 2280), а другиот PCIe 3.0 x2 модули (до 2280). Уживајте во големите брзини на пренос во мал формат што ги носат модулите M.2. Исто така плочата вклучува модул за проширување M.2 (E-клуч) кој обезбедува Wi-Fi 5 (802.11ac) и Bluetooth 5.0. Prime матичните плочи се изградени со водечките 5X Protection III, кои користат најдобри компоненти, супериорен дизајн и строги стандарди за да гарантираат квалитет и долготрајна издржливост на вашата плоча. Ова е матична плоча со чипсет Intel H610, нуди Intel socket 1700 со поддршка за Intel 12-та генерација Core/Pentium Gold/Celeron процесори. Плочата нуди 2 DIMM слота за DDR4 меморија (двоканална) со капацитет до 64 GB и поддршка за фреквенции до 3200 MHz. Плочата нуди до 7x USB 2.0 интерфејси (4x на задниот панел, 3x на плочата), 2x USB 3.2 Gen1 (2x на плочата), 2x USB 3.2 Gen2 (2x на задниот панел), 1x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.1, 1x VGA, 2x PS/2, 1x GLAN, 3x 3.5мм. аудио приклучок. За хард дискови, плочата има 4x SATA 6Gb/s. Плочата е во формат mATX.
Bluetooth:
По
DisplayPort:
По
Д-Суб:
По
Максимална работна фреквенција [MHz]:
3200
Генерација на процесори:
Intel - 12-та генерација
HDMI:
По
Максимални капацитети и мемории [GB]:
64
Интегрирана графичка картичка:
Процесори
Контролер М.2:
По
SATA контролер 6 GB / s:
По
УСБ 2.0 контролер:
По
USB 3.2 Gen1 контролер:
По
Тип на меморија:
DDR4 DIMM
Тип на матична плоча:
Микро-ATX
Поддржува дискови М.2:
М.2 PCI-E 2242-80 (2x)
Број на процепи за процесори:
1
Број на слотови PCI-Express x1:
1
Број на слотови PCI-Express x16:
1
Број на слотови за меморија:
2
PCI-E 3.x:
По
PCI-E 4.x:
По
За процесори:
Интел
Вклучи, поврзи:
1700 socket
Синхронизација на RGB:
ASUS Aura Sync
Стандардна WLAN (Wi-Fi):
802.11a, 802.11g 802.11ac, 802.11n
Дебелина [mm]:
211
WLAN (WiFi):
По
Гаранција за производителот:
1 година
EAN:
4711081758211
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Матична плоча ASUS PRIME H610M-A WIFI D4 - Intel H610
128.21 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ