1 / 4
Продадено
Слика на Звучник Philips TAM3505, црна
Слика на Звучник Philips TAM3505, црна
Слика на Звучник Philips TAM3505, црна
Слика на Звучник Philips TAM3505, црна

Звучник Philips TAM3505, црна

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
250.08 €
237.08 €
со ДДВ Без ДДВ 200.91 €
Заштеди 13.00 €
-6%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Модерен и многу моќен - ова е микро музичкиот систем на Philips. Ви овозможува да репродуцирате музика, подкасти и друга содржина преку Bluetooth, од ЦД-а, USB флеш драјвови или од FM / DAB / DAB + радио. Звучи одлично особено во помалите простории, каде моќта од 18 W е апсолутно доволна. *далечински управувач *Звучници со бас рефлекс *Bluetooth со домет од 10 m *аларм функција *класичен дизајн *Репродукција на ЦД и УСБ *FM радио, DAB / DAB + Bluetooth Микро системот е опремен со Bluetooth технологија, благодарение на која можете безжично да проследувате музика од кој било паметен уред. Оваа технологија со краток домет е многу ефикасна и заштедува енергија, така што можете да уживате во омилената музика, видео или звук од игра со одличен квалитет од моќните звучници. Дигитална контрола на звукот Поставки за дигитален звук DSC ви нуди различни поставки за аудио: рамнотежа, јасност, перформанси, пријатен звук и осветленост. Потоа можете да ја користите оваа поставка за да го оптимизирате опсегот на фреквенција на различни музички стилови. Поставките за дигитален аудио DSC ви овозможуваат да ја добиете најдобрата можна репродукција на музика со дотерување на аудио бендовите за да одговараат на типот на музика што се репродуцира. Звучници со бас рефлекс Микросистемот е опремен со звучници со конструкција Bass Reflex, што обезбедува репродукција на длабок бас дури и со толку мал систем на звучници. Ова се разликува од конвенционалните звучници со додавање на сабвуфер, кој е акустички подесен за да обезбеди оптимални перформанси со сабвуферот дури и на најниските фреквенции. Далечински управувач Микро системот доаѓа со далечински управувач, за да можете да ја поставите вистинската музичка атмосфера без да мора да станете од вашето седиште. Ако кренете, ќе ги видите имињата на песните и информациите за станиците на панелот за прикажување. Треба да станете само ако сакате да поврзете USB флеш драјв или да замените ЦД. Клучни својства Модерен и пред се моќен микро музички систем со излез од 18 W RMS. Нудејќи дигитална контрола на звукот, звучниците имаат дизајн на бас рефлекс. Се справува со CD, USB блиц, FM, DAB / DAB +, има Bluetooth, аудио влез 3,5 mm, има будилник, часовник, дисплејот е LCD. Доаѓа со далечински управувач. Димензии 180 x 121 x 247 mm.

Гаранција за производителот:
1 година
Команда:
По
RDS:
По
Bluetooth:
По
Далечински управувач:
По
Боја:
ЦРНО
Енергија по канал [Ш]:
9
Број на слотови за меморија:
20
Влезни порти:
3,5 мм приклучок, USB
Веб-страница на производителот:
philips.com
Аудио формати::
MP3
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Дебелина [mm]:
247
Поддржува медиуми:
CD, CD-R/RW
Енергија:
Од мрежата...
Снабдување со електрична енергија:
Снабдување со електрична енергија:
Влезови:
3.5mm jack, USB
Поддржани медиуми::
CD, CD-R/RW
приемник:
DAB, DAB+, FM
Диск оптика:
CD
Код на производителот:
4895229108905
EAN:
4895229108905
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Звучник Philips TAM3505, црна
237.08 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ