1 / 4
Слика на Оптички погон DVR Verbatim Slimline, црн
Слика на Оптички погон DVR Verbatim Slimline, црн
Слика на Оптички погон DVR Verbatim Slimline, црн
Слика на Оптички погон DVR Verbatim Slimline, црн

Оптички погон DVR Verbatim Slimline, црн

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
51.83 €
со ДДВ Без ДДВ 43.93 €

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
23 април 2024 - 24 април 2024
Македонија, други
24 април 2024 - 25 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Забелешка: Тастатурата на овој лаптоп на нумеричкиот дел има некои чешки симболи. Додека, Microsoft Office е во пробна верзија или воопшто не е инсталиран.

Се повеќе производители на лаптопи прибегнуваат кон изоставување на оптичкиот погон за да постигнат тенки дизајни на нивните модели. Сепак, ЦД -а и ДВД -а с still уште се меѓу најкористените типови медиуми. Вербатим ви нуди решение во форма на овој надворешен режач на ЦД / ДВД. Ако имате лаптоп без оптички диск, Verbatim Slimline е токму она што ви треба. Можете да го користите за да инсталирате софтвер или да креирате резервни копии. Надворешниот режач се напојува преку USB -портата, така што не ви треба адаптер за напојување. Тоа е само малку поголемо од ДВД, така што лесно можете да го носите насекаде со вас. Verbatim Slimline доаѓа и со софтверот Nero Burn and Archive (само за компјутер), кој има многу специјални карактеристики и технологии како што се DiscSpan, MediaHome и SecureDics за да ви помогне да организирате, снимате и архивирате важни датотеки. Надворешниот ЦД / ДВД режач Verbatim Slimline поддржува формати CD-R, CD-RW, DVD ± R, DVD ± R DL, DVD ± RW, DVD-ROM. Брзината на пишување е 24x за CD-R и 8x за DVD-Rs. Целосно е во согласност со стандардите на технологијата за архивирање MDISC and и е опремен со USB 2.0 интерфејс.

Гаранција за производителот:
1 година
Тенок:
По
Надворешни:
По
УСБ:
По
писарот:
По
Боја:
ЦРНО
Технологија:
USB 2.0
Веб-страница на производителот:
verbatim.com
Тип на батерија:
ДВД режач
EAN:
23942989387
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Оптички погон DVR Verbatim Slimline, црн
51.83 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ