1 / 3
Слика на Мрежна картичка	ASUS XG-C100C
Слика на Мрежна картичка	ASUS XG-C100C
Слика на Мрежна картичка	ASUS XG-C100C

Мрежна картичка ASUS XG-C100C

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
176.95 €
150.95 €
со ДДВ Без ДДВ 127.92 €
Заштеди 26.00 €
-15%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
19 април 2024 - 20 април 2024
Македонија, други
20 април 2024 - 22 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Вградената технологија за квалитет на услуга (QoS) автоматски дава приоритет на капацитетот за пакети со игри, за да можете да уживате во игрите без никакви одложувања во преносот на податоци. Не мора да го користите уредот за чисти мрежи од 10Gbps. Можете да го распоредите кога ќе дојде време. Единицата со еден интерфејс RJ-45 поддржува широк опсег на брзини на пренос од 100 Mbps, 1 Gbps, 2,5 Gbps, преку 5 Gbps и конечно 10 Gbps. Уредот ја поставува стапката на пренос на податоци автоматски според мрежата и поврзаниот уред. LED диоди информираат за неговата активност. Мрежен адаптер PCIe кој поддржува брзина на бауд до 10 Gbps. Целосно е компатибилен со оперативните системи Windows и Linux. Исто така, нуди можност за приоритет на пакетите - можете да го користите ова, на пример, кога играте преку Интернет. Интерфејс: 1 x RJ-45 10 Gbps.

Гаранција за производителот:
1 година
LAN 10 000 Mbps:
1
Тип на мрежна картичка:
LAN
Технологија:
PCI-E
Наменето за:
Компјутер, сервер
Веб-страница на производителот:
asus.com
EAN:
4712900620061
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Мрежна картичка ASUS XG-C100C
150.95 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ