1 / 7
Слика на Оперативна меморија Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000 CL32
Слика на Оперативна меморија Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000 CL32
Слика на Оперативна меморија Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000 CL32
Слика на Оперативна меморија Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000 CL32
Слика на Оперативна меморија Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000 CL32
Слика на Оперативна меморија Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000 CL32
Слика на Оперативна меморија Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000 CL32

Оперативна меморија Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000 CL32

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
209.44 €
165.57 €
со ДДВ Без ДДВ 157.69 €
Заштеди 43.87 €
-21%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
19 април 2024 - 20 април 2024
Македонија, други
20 април 2024 - 22 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Kingston отсекогаш бил и сè уште е еден од водечките производители и добавувачи на мемориски модули. Благодарение на нивниот висок квалитет и доверливост, многу познати производители на компјутери ги користат во нивните модели и се користат при тестирање на нови матични плочи, графички картички итн. Ова е квалитетен мемориски модул од типот DDR5 од серијата Fury Renegade со капацитет од 2x 16 GB, дизајниран за работна фреквенција од 6000 MHz. Меморијата се справува со тајмингот CL32 на напон од 1,35 V. Меморијата од серијата Fury Renegade RGB е опремена со елегантен ладилник со RGB светлосна лента. Тие поддржуваат Intel XMP 3.0. Висината на меморискиот модул е ​​44 mm.

Задно светло:
По
Број на RAM модули:
2
Вкупни капацитети и мемории [GB]:
32
Боја:
Црна, сребрена
Веб-страница на производителот:
kingston.com
Течност за ладење:
Пасивно
Конфигурација на меморија:
2 x 16 GB
Посветен на:
За компјутер...
Карактеристики на меморијата:
Единствен ранг...
Висина на профилот:
Високо
Синхронизација на RGB:
ASRock RGB Sync, ASUS Aura Sync, Fury CTRL, GIGABYTE RGB Fusion, MSI Mystic Light Sync
Работна фреквенција [MHz]:
6 000
Гаранција за производителот:
1 година
Vendi i prodhimit:
Taiwan
EAN:
740617329766
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Оперативна меморија Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000 CL32
165.57 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ