1 / 10
Продадено
Слика на Мобилен Aligator K50 eXtremo, 2.4 "QVGA, црно / црвено
Слика на Мобилен Aligator K50 eXtremo, 2.4 "QVGA, црно / црвено
Слика на Мобилен Aligator K50 eXtremo, 2.4 "QVGA, црно / црвено
Слика на Мобилен Aligator K50 eXtremo, 2.4 "QVGA, црно / црвено
Слика на Мобилен Aligator K50 eXtremo, 2.4 "QVGA, црно / црвено
Слика на Мобилен Aligator K50 eXtremo, 2.4 "QVGA, црно / црвено
Слика на Мобилен Aligator K50 eXtremo, 2.4 "QVGA, црно / црвено
Слика на Мобилен Aligator K50 eXtremo, 2.4 "QVGA, црно / црвено
Слика на Мобилен Aligator K50 eXtremo, 2.4 "QVGA, црно / црвено
Слика на Мобилен Aligator K50 eXtremo, 2.4 "QVGA, црно / црвено

Мобилен Aligator K50 eXtremo, 2.4 "QVGA, црно / црвено

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
105.45 €
со ДДВ Без ДДВ 89.37 €

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Цврст телефон со копче со оперативен систем со апликации Whatsapp, Facebook, Maps, GPS, брз интернет 4G / LTE, WiFi Hotspot, кој е водоотпорен IP68. Вклучува GPS навигација, како и Vo-LTE и Vo-WiFi функции. Основните апликации се веќе претходно инсталирани (Facebook, WhatsAPP, Google Maps, ...) и многу повеќе за бесплатно преземање.

Тоа ќе ни се најде
-ЛЕД -фенерче
-Отпорност на вода IP68
-Поддржете 2xSIM
-GPS + GLONASS навигација
-Дизајн на отворено

Издржлива конструкција, надворешен дизајн и класична тастатура
Водоотпорен и отпорен на прашина според строгиот IP68 стандард. Тастатура со карактеристични копчиња и долга издржливост со едно полнење. K50 eXtremo е неуморен работник на груба градба и авантурист во екстремна природа.

Работник и спортист!
K50 eXtremo не е само за работа! Исто така е погоден за празници и нема да се меша со спортот. Покрај тоа, тоа трае долго време и се вклопува насекаде. Останете поврзани со светот кога и каде сакате.

Друга опрема
-Квалитетните фотографии и видеа направени со сензор од 5 Mpix може веднаш да се споделат благодарение на брзата 4G или Wi-Fi конекција.
-Проследувајте видеа и музика директно од YouTube или Spotify.
-Брз 4G / LTE интернет, одлична конекција
-Поврзете се, јавете се преку Интернет, креирајте жариште за споделување на Интернет со другите.
-Супер брза 4G / LTE конекција, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 и GPS + GLONAS двојна навигација, поддршка за VoWifi и VoLTE / 4G повици. Може да вметнете две SIM картички.
-Контрола со една рака или директен глас!
-Тастатурата со копчиња ви овозможува удобно да ги контролирате сите функции, водата или калта на екранот не е важна. Едната рака може да остане бесплатна!
-Гласовна контрола и Google Now ви овозможуваат да пребарувате на интернет и да внесувате текст без да пишувате на тастатурата. *
* не е достапно за сите јазици

На сликата е производот во верзијата „Портокал“

Долга издржливост со едно полнење
Ниско-енергетскиот, но моќен 4-јадрен процесор има значително помала потрошувачка на енергија од конвенционалните паметни телефони. K50 eXtremo трае значително подолго отколку што би очекувале.

Клучни својства
-Телефон на отворено со оперативен систем KaiOS
-Приказ: 2,4 "QVGA (240x320) дисплеј
-Поддршка на 2G / 3G / 4G мрежи
-Навигација преку ГПС и ГЛОНАСС
-Опрема: камера 5Mpx, слот за 1x Micro SIM, 1x нормална SIM картичка
-Друг интерфејс: слот за microSD / HC / XC картички, до 512GB, поддржува Wi-Fi b / g / n, Bluetooth 4.0 (BT2.1 + EDR / BT3.0 + HS / BT4.0 LE), повици преку 4G, LTE и WiFi, 3.5mm приклучок
-MicroUSB конектор за полнење на внатрешната батерија од 2500 mAh)
Гаранција за производителот:
1 година
Двојна сим:
По
GPS:
По
Слот за мемориска картичка::
Bluetooth:
По
Отпорност на вода:
По
Радио:
По
ГЛОНАСС:
По
Капацитет на внатрешна меморија [GB]:
4
Верзии на Bluetooth:
4
Број на СИМ-картички:
2
Стандарди за мобилни телефони:
GSM, LTE, UMTS
Конектор:
3,5 mm (TRRS), микро USB 2.0...
Капацитет на батеријата [mAh]:
2 500, 2 500
Максимален капацитет на мемориски картички [GB]::
512
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Дебелина [mm]:
21
Тип на SIM-картичка:
микро СИМ, мини СИМ..., микро СИМ, мини СИМ...
Дијагонала на екранот ["]:
2.4
Резолуција на екранот [пиксели]:
320 x 240 (QVGA), 320
Вид на телефон:
Класичен, издржлив
Основна фреквенција [GHz]:
1.1
Ширина [мм]:
Ширина [мм]:
Оперативна меморија [GB]:
0512
Пеша [g]:
226
Висина [mm]:
132.5
Резолуција на задната камера [MP]:
5
Системот е оперативен:
KAiOS
Степен на заштита:
IP68, MIL-STD-810G
Би било:
Алигатор K50 eXtremo
Тип на процесор:
Mediatek MTK6731 (4x1,1 GHz)
Боја:
Црвено, Црвено
Број на порти SIM:
Dual SIM (2)
Дизајн на телефон :
Дизајн на телефон
Тип на екран:
TFT
Код на производителот:
AK50BR
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
8595181192627
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Мобилен Aligator K50 eXtremo, 2.4 "QVGA, црно / црвено
105.45 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ