1 / 6
Продадено
Слика на Мерач на активност Scosche Rhythm24, црно
Слика на Мерач на активност Scosche Rhythm24, црно
Слика на Мерач на активност Scosche Rhythm24, црно
Слика на Мерач на активност Scosche Rhythm24, црно
Слика на Мерач на активност Scosche Rhythm24, црно
Слика на Мерач на активност Scosche Rhythm24, црно

Мерач на активност Scosche Rhythm24, црно

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
131.26 €
124.77 €
со ДДВ Без ДДВ 105.74 €
Заштеди 6.49 €
-5%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Без разлика дали трчате, возите велосипед, пливате или вежбате во теретана, пробајте го мерачот на активности Scosche Rhythm24, кој е дизајниран за мерење на отчукувањата на срцето - тој е многу прецизен и многу удобен за носење. Ја елиминира потребата да носите непрактичен монитор за отчукување на срцето. Мерачот е одличен за употреба со паметни телефони, таблети, спортски часовници и други уреди за вежбање што поддржуваат податоци за срцевиот ритам Bluetooth Smart или ANT +. Можете да сметате на овој спортски тест. Големиот капацитет на нејзината батерија на полнење ви гарантира до 24 часа континуирана обука. И благодарение на трите ЛЕД диоди, секогаш ќе знаете колку батерија ви останува. Rhythm24 оптички ги мери протокот на крв и движењата на телото за да добие што е можно попрецизни податоци. Со неговиот предавател во двоен режим, можете истовремено да ги пренесувате податоците за отчукувањата на срцето на повеќе екрани ANT + (часовници Garmin®, компјутери за возење велосипед, опрема за фитнес и повеќе) и на вашите паметни телефони и часовници со поддршка за Bluetooth Smart. Цврстата конструкција со заштита од IP68 степен гарантира исто мерење на квалитетот и во суви и влажни услови. Потоа можете да го држите мобилниот телефон во џеб или да го оставите во чантата покрај базенот. Со метар за активност лесно можете да тренирате на растојание до 30 метри. И, ако сакате да го оставите целосно дома, слободно направете го тоа. Податоците ќе бидат зачувани во вградената меморија, не можете да ги репродуцирате подоцна на мобилниот. Ременот Scosche Rhythm24 може да биде дише, мек и издолжен. Provideе обезбеди максимална удобност. За да добиете најпрецизно мерење, носете го Ритам24 на подлактицата, бицепс или трицепс, доволно цврсто за да не се движи, но не премногу тесно за да ја ограничите циркулацијата на крвта.
дизајн:
Универзален..., Универзална
извршување:
Универзален
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Код на производителот:
RTHM24-HF5
Код:
RTHM24-HF5
Лансиран:
16. 3. 2021
Монитор за отчукување на срцето:
По
На понуда од::
11. 3. 2021
Боја:
ЦРНО
Производител:
Скоше, Скоше
Отпорност на вода:
По
Сензор за отчукувањата на срцето:
Веб-страница на производителот:
Scosche.com
EAN:
0339910705164
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Мерач на активност Scosche Rhythm24, црно
124.77 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ