1 / 25
Продадено
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
Слика на Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово

Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
2,490 MKD.
2,390 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 2,276 MKD.
Заштеди 100 MKD.
-5%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Играјте уште подобро, бидете уште подобри во вашите омилени игри! Со компјутерскиот глушец Logitech G102 Lightsync, дефинитивно можете да го направите тоа. Тој нуди одлична LIGHTSYNC технологија, врвен сензор и класичен дизајн со 6 копчиња. Главни предности -Класичен дизајн со ергономски елементи -До 8000 dpi -RGB позадинско осветлување Многу точен сензор Уживајте во совршено прецизно следење на покажувачот и врвни перформанси благодарение на совршениот сензор. Со прилагодлива чувствителност од 200 до 8.000 DPI, изберете го вистинското ниво што одговара на вашите параметри за игри. Користете го софтверот Logitech G HUB за да програмирате до 5 поставени поставки и да уживате во совршените карактеристики на вашиот нов глушец. Забелешка: За поставување параметри е потребен софтвер Logitech G HUB Ергономски дизајн Класичниот дизајн на овој компјутерски глушец е она на што сте навикнати со години. Опремата во форма на шест копчиња обезбедува удобност и сигурност при играње. Користете софтвер Logitech G HUB за да доделите команди за игри, системски контроли или кратенки на тастатура на копчиња и да ја поедноставите играта. Со уникатни извори Примарните леви и десни копчиња го користат уникатниот систем за затегнување на метална пружина на Logitech G, кој обезбедува прецизна контрола на копчињата и секогаш исто искуство со кликнување. Ова секогаш ќе ве извести како глувчето се регистрира на командата. Кога играте, ништо неочекувано никогаш нема да одлучи за вас. Клучни својства -Врвен гејмерски глушец во класичен ергономски дизајн -6 програмабилни копчиња -Точно насетување на површината благодарение на сензорот со резолуција од 200 - 8000 DPI -LIGHTSYNC RGB позадинско осветлување -Поддржани платформи: Windows 7 и понови, macOS 10.10 и подоцна, Chrome OS -Интерфејс: USB (стапка на известување преку USB: 1000 Hz, 1ms) -Димензии: 116,6 x 62,15 x 38,2 мм -Тежина: 85 гр -Должина на кабел: 2,1 m
Програмирани копчиња::
Задно светло:
По, По
Ергономија:
За десничарите, За десничарите
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Ширина [мм]:
62,2
Тежина категорија:
Лесен (до 89 g), Лесен (до 89 g)
Код на производителот:
910-005854
Код:
910-005854
Време на одговор [ms]:
1
Конектор:
USB
Врски:
Врски:
Игра:
По
Интерфејс:
Интерфејс:
Максимална чувствителност [DPI]:
8 000, 8 000
Боја на задното светло::
RGB
Боја на грбот:
RGB
Број на копчиња:
6
Цел::
игри
Пеша [g]:
85
Производител:
Logitech, Logitech
Тркало:
Инженерство, Инженерство
Сензор за движење:
оптика, оптика
Синхронизација на RGB:
Logitech Lightsync, Logitech Lightsync
Прилагодливи клучеви:
По
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Дебелина [mm]:
116,6
Веб-страница на производителот:
Logitech.com
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
5099206089822
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Глувче Logitech G102 Светлосен, виолетово
2,390 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ