1 / 7
Слика на Матична плоча MSI B450M-A PRO MAX - AMD B450
Слика на Матична плоча MSI B450M-A PRO MAX - AMD B450
Слика на Матична плоча MSI B450M-A PRO MAX - AMD B450
Слика на Матична плоча MSI B450M-A PRO MAX - AMD B450
Слика на Матична плоча MSI B450M-A PRO MAX - AMD B450
Слика на Матична плоча MSI B450M-A PRO MAX - AMD B450
Слика на Матична плоча MSI B450M-A PRO MAX - AMD B450

Матична плоча MSI B450M-A PRO MAX - AMD B450

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
82.70 €
77.83 €
со ДДВ Без ДДВ 74.12 €
Заштеди 4.87 €
-6%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
23 април 2024 - 24 април 2024
Македонија, други
24 април 2024 - 25 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Моќна матична плоча, приклучок AM4, чипсет AMD B450, поддршка за процесори AMD Ryzen (1 -ви / 2 -ри / 3 -ти род. И 1 -ви / 2 -ри генерации со графика Вега / Радеон) и Атлон со Вега графика; 2x DDR4 до 2667 MHz, до 3466/4133 MHz OC (друг / трет Ryzen ген), максимум 32 GB; слотови: 1x PCI-E 3.0 x16 (Ryzen со Vega / Radeon Graphics x8, Athlon x4), 1x PCI-E 2.0 x1; конектори: 4x SATA 6Gb / s, 1x M.2, 6x USB 2.0, 6x USB 3.2 Gen1, 2x PS / 2, 1x GLAN, 1x DVI-D, 1x HDMI; mATX формат.
Гаранција за производителот:
1 година
Број на слотови PCI-Express x16:
1
Број на слотови PCI-Express x1:
1
Број на процепи за процесори:
1
HDMI:
По
RAID контролер:
По
PCI-E 2.x:
По
ДВИ:
По
LAN контролер:
По
SATA контролер 6 GB / s:
По
PCI-E 3.x:
По
USB 3.0 контролер (USB 3.1 Gen1):
УСБ 2.0 контролер:
По
Контролер М.2:
По
Број на слотови за меморија:
2
Максимална брзина на автобусот PCI-E:
16
Максимални капацитети и мемории [GB]:
32
Тип на плочка:
Микро-ATX
За процесори:
AMD
Интегрирана графичка картичка:
Процесори
Да се користи во:
Мултимедија
Максимална фреквенција. RAM меморија [MHz]::
4 133
Веб-страница на производителот:
cz.msi.com
Чипсет:
AMD B450
Тип на меморија:
DDR4 DIMM
Нивоа на RAID:
0-соголување, 1-огледало, 10-огледало
XMP:
AMD екстремен профил на меморија
Звучна картичка:
Realtek ALC892 (7.1CH)
Генерација на процесори:
Рајзен - 1, 2, 3 генерација
Конектор на задниот панел:
3,5 mm приклучок (3х) 7,1CH, DVI-D (1x), HDMI (1x), LAN 1Gb / s (1x), PS / 2 (2x), USB 2.0 Type-A (2x), USB 3,2 Gen 1 тип -А (4x)...
Поддржува дискови М.2:
М.2 PCI-E / SATA 2242-110 (1x)
Димензии на плочата [mm]:
236 x 200
Внатрешни конектори:
ATX 4pin, ATX 24pin, COM, вентилатор (1x 4pin), фан CPU (1x 4pin), M.2 PCI-E / SATA (1x), SATA 6Gb / s (4x), TPM, USB 2.0 (2x), USB 3,2 генерал 1 (1x)...
На понуда од::
7. 2. 2020
Вклучи, поврзи:
Приклучок AM4
EAN:
4719072667696
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Матична плоча MSI B450M-A PRO MAX - AMD B450
77.83 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ