1 / 10
Продадено
Слика на Матична плоча GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450
Слика на Матична плоча GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450
Слика на Матична плоча GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450
Слика на Матична плоча GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450
Слика на Матична плоча GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450
Слика на Матична плоча GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450
Слика на Матична плоча GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450
Слика на Матична плоча GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450
Слика на Матична плоча GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450
Слика на Матична плоча GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450

Матична плоча GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
113.58 €
108.71 €
со ДДВ Без ДДВ 103.53 €
Заштеди 4.87 €
-5%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Моќната матична плоча на Gigabyte која нуди приклучок AM4 за процесори AMD Ryzen (за 1 и 2 генерација Ryzen процесори и Ryzen процесори со Radeon Vega Graphic процесор). Матичната плоча се напојува со чипсет AMD B450. Матичната плоча ATX поддржува AMD Quad-GPU CrossFire и 2-насочни AMD CrossFire мулти-графички решенија. Зошто да купите -Поддршка за двоканален режим на меморија DDR4 -Подготовка за многу брзо решение за складирање базирано на NVMe PCIe Gen3 x4 M.2 -RGB осветлување со фузија -Заштита од пренапони AMD StoreMI Моќна алатка која ја комбинира брзината на вашиот SSD со капацитетот на HDD во еден, брз и лесен за користење диск. SSD дисковите се брзи, но скапи и имаат мал капацитет. Механичките погони имаат висок капацитет и се поевтини, но значително побавни од SSD дисковите. AMD StoreMI технологијата ги „комбинира“ овие два вида складирање во еден уред и автоматски ги преместува вашите најкористени податоци на SSD -уредот. Покрај тоа, можете да користите до 2 GB RAM меморија како кеш за ултра-брз пренос на податоци. * AMD StoreMI софтверот е бесплатен само за чипсет плочки од серијата 400 Паметен вентилатор 5 Изберете од различни поставки, од тивка до целосна брзина на вентилаторот, така што тишината / бучавата што произлегува од вашиот компјутер одговара на вашите очекувања. За секој вентилатор или пумпа, можете да користите интуитивна крива на вентилаторот што ги дефинира почетните вредности и соодветниот број на вртежи на сечилата на вентилаторот. RGB фузија Со софтверот RGB Fusion, корисниците имаат пристап до различни поставки за осветлување на бои со избор на бои. Можете да го синхронизирате LED осветлувањето со вашата омилена музика или да поставите да се менува во зависност од температурата на процесорот. За вистински експерти, софтверот исто така има напреден интерфејс што ви овозможува да го прилагодите осветлувањето во одделни делови со одделни ефекти и премини на боите, заедно со одредено времетраење и време на транзиција. Откако ќе завршите со поставување, можете да го зачувате и да го споделите со другите. Аудио со висок квалитет Матичната плоча содржи висококвалитетен аудио кодек кој се грижи за звук со висока резолуција. Постигнува реални звучни ефекти што ќе ги ценат не само професионалните играчи. Во овој случај, кодекот 7.1 Realtek ALC892 се грижи за звукот. Клучни својства Оваа матична плоча ATX, која содржи сокет AM4, е погодна за гејмерски компјутери. Преку чипсетот AMD B450, тој поддржува AMD Ryzen процесори (Summit / Raven / Pinnacle Ridge), вклучувајќи ги и оние со интегриран графички чип. Матичната плоча може да содржи 4 DDR4 модули со фреквенција до 3200+ MHz OC (за избрани процесори). Вкупниот капацитет на меморија може да биде до 64 GB. Таблата додава поддршка за AMD Quad-GPU CrossFire и 2-насочни AMD CrossFire мулти-графички решенија. Интерфејс: 1x PCIe x16, 1x PCIe x16 (x4), 2 x PCIe x1; конектори: 6x SATA 6Gb / s, 2x M.2, 6 x USB 3.1 Gen 1, 8 x USB 2.0 / 1.1, 1 x PS / 2, 1 x DVI-D порта, 1 x HDMI порта, 1 x RJ-45 , 6 x аудио приклучоци.
: Формат на матична плоча:
ATX
AMD CrossFireX:
По
.Интегриран графички јадро::
според процесорот
Чипсет:
AMD B450
ДВИ:
По
Максимална работна фреквенција [MHz]:
3200
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Генерација на процесори:
Ryzen - прва генерација, Ryzen - втора генерација, Ryzen - серија 1000, Ryzen - серија 2000, Ryzen - серија 3000
HDMI:
По
Максимални капацитети и мемории [GB]:
64
Звучна картичка::
Realtek ALC892 (7.1CH)
Интегрирана графичка картичка:
Процесори
Код на производителот:
B450 AORUS ELITE
Код:
GA-B450 AORUS ELITE
Заден приклучок:
3.5мм приклучок (6x) 7.1CH, DVI-D (1x), HDMI (1x), LAN 1Gb / s (1x), PS / 2 (1x), USB 2.0 Type-A (4x), USB 3.2 Gen 1 тип -А (4x)...
a:
ATX 8 пински, ATX 24 пински, COM, вентилатор (3x), процесор на вентилатор (1x), LED (2x), M.2 PCI-E 3.0 (1x), M.2 SATA/PCI-E 3.0 (1x), RGB LED 12V (1x), SATA 6Gb/s (6x), TPM, USB 2.0 (2x), USB 3.2 Gen 1 (1x), Вода (1x)
Проверете LAN:
По
Контролер М.2:
По
RAID контролер:
По
SATA контролер 6 GB / s:
По
УСБ 2.0 контролер:
По
USB 3.0 контролер (USB 3.1 Gen1):
По
Внатрешни конектори:
ATX 8pin, ATX 24pin, COM, ладилник (3х), ладилник за процесорот (1x), LED (2x), M.2 (2x), RGB LED, SATA 6Gb / s (6x), TPM, USB 2.0 (4x порти) ), USB 3.0 (2x порта), uji (1x)
Задни конектори:
3,5 милиметарски приклучок (6x) 7.1CH, DVI-D (1x), HDMI (1x), LAN 1Gb/s (1x), PS/2 (1x), USB 2.0 Тип -A (4x), USB 3.2 Gen 1 Тип-А (4x)
Тип на меморија:
DDR4 DIMM (слот), DDR4 DIMM
Тип на матична плоча:
ATX
Максимална големина на меморија [GB]::
Максимална големина на меморија [GB]:
Поддржува дискови М.2:
M.2 PCI-E 2242-80 (1x), M.2 PCI-E / SATA 2242-110 (1x), M.2 PCI-E 2242-80 (1x), M.2 PCI-E / SATA 2242-110 (1x)
Нивоа на RAID:
0-редење, 1-огледување, 10-огледување
Број на LAN конектори:
1
Број на SATA eSATA конектори::
6
Број на порти USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1:
4
Број на слотови за електронска меморија:
4
Број на процепи за процесори:
1
Број на слотови PCI-Express x1:
2, 2
Број на слотови PCI-Express x16:
2, 2
Број на слотови за меморија:
4
За процесори:
AMD
Да се користи во:
Игра
Димензии на плочата [mm]:
305 x 235
Вклучи, поврзи:
Приклучок AM4
Максимална брзина на автобусот PCI-E:
16
Синхронизација на RGB:
Гигабит RGB фузија, Гигабит RGB фузија
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
XMP:
Екстремен профил на меморија, AMD екстремен профил на меморија
Vendi i prodhimit:
Kina
EAN:
4719331803995
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Матична плоча GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450
108.71 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ