1 / 8
Слика на ASUS SDRW-08D2S-U Lite, бело
Слика на ASUS SDRW-08D2S-U Lite, бело
Слика на ASUS SDRW-08D2S-U Lite, бело
Слика на ASUS SDRW-08D2S-U Lite, бело
Слика на ASUS SDRW-08D2S-U Lite, бело
Слика на ASUS SDRW-08D2S-U Lite, бело
Слика на ASUS SDRW-08D2S-U Lite, бело
Слика на ASUS SDRW-08D2S-U Lite, бело

ASUS SDRW-08D2S-U Lite, бело

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
3,190 MKD.
2,890 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 2,449 MKD.
Заштеди 300 MKD.
-10%

Само уште 2
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
15 декември 2023 - 16 декември 2023
Македонија, други
16 декември 2023 - 18 декември 2023
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Забелешка: Тастатурата на овој лаптоп на нумеричкиот дел има некои чешки симболи. Додека, Microsoft Office е во пробна верзија или воопшто не е инсталиран.

Надворешниот читач на ДВД / ЦД на ASUS е многу тенок и пренесува податоци на DVD ± R (DL) / RW, DVD-RAM, CD-R, и RW. Овој читач има брзина на пренесување од 5, 6, 8, 16, 24 48x и брзина на читање од 4, 5, 8, 10, 24x, во зависност од видот на податоците и дисковите. Потребен е конектор USB 2.0 за да се поврзе со компјутер или лаптоп, а за време на работата користи E-Green технологии и софтвер CyberLink Power2Go 8.

Гаранција за производителот:
1 година
Максимална брзина на пишување на ДВД:
8
ДВД-РОМ:
По
Надворешни:
По
Двоен слој:
По
УСБ:
По
писарот:
По
Стапка на неуспех:
Непознато
Просечно време на пристап до ЦД [ms]:
140
Боја:
Бело
Технологија:
USB 2.0
Максимална брзина на пишување на ЦД:
16
Дебелина [mm]:
142
Висина [mm]:
21
Просечно време на пристап до ДВД [ms]:
160
Пеша [g]:
313
Капацитети и мемории Бафер [KB]:
1 024
Тип на батерија:
ДВД режач
Веб-страница на производителот:
asus.com
Производител:
ASUS
Vendi i prodhimit:
Kina
EAN:
4716659385080
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
ASUS SDRW-08D2S-U Lite, бело
2,890 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ