1 / 9
Продадено
Слика на Лаптоп	Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5, 14 ", Intel Core i5, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, сива боја
Слика на Лаптоп	Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5, 14 ", Intel Core i5, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, сива боја
Слика на Лаптоп	Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5, 14 ", Intel Core i5, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, сива боја
Слика на Лаптоп	Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5, 14 ", Intel Core i5, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, сива боја
Слика на Лаптоп	Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5, 14 ", Intel Core i5, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, сива боја
Слика на Лаптоп	Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5, 14 ", Intel Core i5, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, сива боја
Слика на Лаптоп	Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5, 14 ", Intel Core i5, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, сива боја
Слика на Лаптоп	Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5, 14 ", Intel Core i5, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, сива боја
Слика на Лаптоп	Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5, 14 ", Intel Core i5, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, сива боја

Лаптоп Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5, 14 ", Intel Core i5, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, сива боја

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
1,069.05 €
791.18 €
со ДДВ Без ДДВ 753.51 €
Заштеди 277.86 €
-26%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Забелешка: Тастатурата на овој лаптоп на нумеричкиот дел има некои чешки симболи. Додека, Microsoft Office е во пробна верзија или воопшто не е инсталиран. Лаптопот Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5 е дизајниран во многу компактен дизајн, високи перформанси и одлична мобилност во својата класа на уреди. Се напојува со платформата од 11-та генерација на Intel Core H-серија, која обезбедува супериорни перформанси во дизајнот на мобилниот телефон. Секогаш се прилагодува на вашиот животен стил, е полн со практични карактеристики и е стилски додаток. Уживајте во удобна работа, играјте и патувајте со лаптопот Yoga Slim 7 Pro. Лаптопот Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5 е опремен со 4-јадрен процесор Intel Core i5-11300H, кој има технологија HyperThreading за полесна мултитаскинг со можност за обработка на до 2 процеси истовремено на едно јадро и работи на фреквенција од 3,1 GHz или до 4,4 GHz во турбо режим. Процесорот е надополнет со 16 GB LPDDR4X оперативна меморија (на одборот/без слот). Дисплејот на 14" 90Hz IPS 2.8K дисплеј (2880 x 1800 пиксели, 400nits, 100% sRGB, Dolby Vision) е обезбеден од графичката картичка Intel Iris Xe Graphics. Дискот SSD M.2 PCIe NVMe од 1 TB е наменет за кориснички податоци. Помеѓу мрежните интерфејси вклучува безжичен Wi-Fi ax и Bluetooth 5.1. Има и практична HD/IR/ToF камера, USB 3.0/3.1/3.2 Gen 1, 2x Thunderbolt 4/Type-C, аудио конектор и Тастатура со позадинско осветлување. Шасијата е изработена од алуминиум. К енергијата ја обезбедува батерија од 61 Wh. Лаптопот користи оперативен систем Windows 11 Home.
Диск оптика:
Не
Тип на процесор:
Intel Core i5, Intel Core i5, Intel Core i5
Тип на графичка картичка:
интегриран, интегриран, интегриран
Стандарди за Wi-Fi:
A / b / g / n / ac / секира
Максимално траење на батеријата [h]:
13
Генерација на процесори:
Езерото Тајгер - генерација 11, Езерото Тајгер - генерација 11
Modeli i diskut:
SSD, SSD, SSD, SSD, SSD
Wi-Fi стандард:
A / b / g / n / ac / секира
Нема нумеричка тастатура:
По, По
Тапани:
3-ќелија, 61Wh
Вид на SSD::
M.2 PCIe / NVMe (слот)
Веб-камера:
По
Графичка картичка:
Графика на Intel Iris Xe
Мемориска фреквенција [MHz]::
Мемориска фреквенција [MHz]:
Производител:
Леново
Област на прикажување::
антирефлексивни
Гаранција за производителот:
1 година
Опсег на бои:
SRGB 100%
Тип на екран/приказ::
IPS
Опсег на бои:
Опсег на бои:
Тастатура за осветлување:
По
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
196379171967
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Лаптоп Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5, 14 ", Intel Core i5, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, сива боја
791.18 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ