1 / 22
Продадено
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
Слика на Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја

Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
1,293.08 €
1,176.23 €
со ДДВ Без ДДВ 1,120.22 €
Заштеди 116.86 €
-10%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Забелешка: Тастатурата на овој лаптоп на нумеричкиот дел има некои чешки симболи. Додека, Microsoft Office е во пробна верзија или воопшто не е инсталиран. Конвертибилниот лаптоп од серијата Lenovo Yoga 7 е дизајниран со компактен дизајн, високи перформанси и одлична мобилност во својата класа на уреди. Секогаш се прилагодува на вашиот животен стил, полн е со практични карактеристики и е стилски додаток. Уживајте во удобна работа, играјте и патувајте со Yoga 7. Во овој случај, конвертибилниот лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7 е опремен со 12-јадрен Intel Core i5-1240P процесор (4 јадра/8 нишки до 4,4 GHz + 8 јадра до 3,3 GHz), кој е надополнет со 16 GB работна меморија LPDDR5 (на пплочата/без слот). Екранот од 16" 90Hz OLED 2,8K на допир (2880 x 1800 пиксели, 400 nits, 100% DCI-P3, DisplayHDR True Black 500, Dolby Vision) е обезбеден од графичката картичка Intel Iris Xe Graphics. SSD 512 GB дискот е наменет за кориснички податоци. 2 PCIe 4.0 NVMe. мрежните интерфејси вклучуваат безжичен Wi-Fi 6E ax и Bluetooth 5.2. Има и практична IR/FHD камера, 3x USB (1x 3.0/3.1/3.2 Gen 1 и 2x Thunderbolt 4 /тип-C), HDMI, читач на мемориски картички и тастатура со позадинско осветлување. Шасијата е изработена од алуминиум и се напојува од батерија од 71 Wh. Пакетот вклучува дигитално пенкало Lenovo. Лаптопот доаѓа со оперативен систем Windows 11 Home.
Вклучен молив:
По, По
Modeli i diskut:
SSD, SSD, SSD, SSD, SSD
Тип на графичка картичка:
интегриран, интегриран, интегриран
Тип на процесор:
Intel Core i5, Intel Core i5, Intel Core i5
Нема нумеричка тастатура:
По, По
Wi-Fi стандард:
A / b / g / n / ac / секира
Генерација на процесори:
Intel - 12-та генерација
Опсег на бои:
DCI-P3 100%
Гаранција за производителот:
1 година
EAN:
1963804541720
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Лаптоп Lenovo Yoga 7 14IAL7- 14", Intel Core i5-1240P, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe, сина боја
1,176.23 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ