1 / 1
Слика на Кутија/пластична футрола за надворешен хард диск i-Tec, USB 3.0, бела

Кутија/пластична футрола за надворешен хард диск i-Tec, USB 3.0, бела

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
25.84 €
со ДДВ Без ДДВ 21.89 €

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
19 април 2024 - 20 април 2024
Македонија, други
20 април 2024 - 22 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Рамките на надворешниот хард диск стануваат с popular попопуларни, особено поради можноста за лесен пренос на податоци или проширување на капацитетот на дискот на преносникот. Таквата кутија обично ви овозможува да поврзете стандарден 3,5 "или 2,5" хард диск со компјутер преку стандарден USB или Firewire интерфејс, додека ова решение нуди поголема варијабилност и пониски трошоци од другите алтернативи. i-tec USB 3.0 MySafe Easy е надворешна рамка за сите 2,5 "SATA I / II / III HDD дискови или SSD со висина до 9,5 mm. Поврзувањето преку USB 3.0 нуди брз и лесен пренос на податоци (до 5 Gbps). Се разбира, компатибилност наназад со USB 2.0: Оваа рамка ви овозможува да го поврзете уредот со вашиот компјутер, лаптоп, ТВ или друг мултимедијален уред преку USB интерфејс, преку кој исто така се напојува, а исто така е погоден за пренос на податоци од оштетен лаптоп. Работата е многу едноставна, само го вметнувате дискот во рамката и првиот пат кога ќе го поврзете со компјутерот, драјверите ќе се инсталираат автоматски. Можете само да користите посебен надворешен адаптер за рамки за брзо поврзување на уредот, или можете безбедно да го носите уредот во вклучената пластична кутија. Рамката доаѓа со USB кабел. Неговите димензии се 130 x 74 x 16 mm и тежат 60 g.
Пристанишна технологија:
USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1
Длабочина [mm]::
74
Код:
MYSAFEU314
Тип на рамка:
Странски
Тип на кутија:
Странски
Код на производителот:
MYSAFEU314
Поддржани формати:
Поддржани формати
Производител:
I-Tec, I-Tec
Внатрешна технологија:
SATA
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Лансиран:
21 јули 2016 година
Поддржани формати на дискови ["]:
2,5
EAN:
8595611701160
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Кутија/пластична футрола за надворешен хард диск i-Tec, USB 3.0, бела
25.84 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ