1 / 12
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно

Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
168.82 €
154.20 €
со ДДВ Без ДДВ 146.86 €
Заштеди 14.62 €
-9%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
23 април 2024 - 24 април 2024
Македонија, други
24 април 2024 - 25 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Ова е висококвалитетно куќиште за компјутер со странична плоча од калено стакло. Дизајнирано е за матични плочи со формат E-ATX (до 280 mm), ATX, mATX и Mini-ITX. Неговите димензии се 522 x 230 x 520 mm. Содржи 2x 5,25" надворешни, 2x 3,5"/2,5" внатрешни* и 4x 2,5" внатрешни* слотови за HDD/SSD. Максималната должина на графичката картичка е 455 mm (со инсталиран преден вентилатор), максималната висина на ладилникот на процесорот е 185 mm и максималната должина на напојувањето е 205 mm. Има 8 слотови за инсталирање картички за проширување. Куќиштето има 5/6 позиции за вентилатори од 140/120 mm (4x 120 mm RGB е веќе претходно инсталирано). На горниот панел има 2x USB 3.2 Gen1 тип-A, 2x 3.5 mm приклучок за аудио конектор, копче за контрола на осветлувањето и позиција за 1x USB 3.2 Gen2 тип-C (потребен е кабел кој се продава посебно). *Пакетот вклучува 3 држачи за позиции 3,5"/2,5" и 1 држач за позиции 2x2,5".
Материјал на страничен зид: :
Калено стакло
Големина на позиции за ладилници::
120mm, 140mm
Големина на слободни позиции за течноста за ладење::
120mm, 140mm
Специјална опрема:
Управување со кабли, LED контролер, перфориран преден дел, филтри за прашина, проѕирна странична плоча
Поддршка за ладилник за вода::
120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm
Странични зидови::
транспарентен
Гаранција за производителот:
1 година
Влез со приклучок од 3,5 mm::
Бесплатни позиции за течноста за ладење:
Горна големина 2x120 / 140 mm
Параметри на изворот::
Параметри на изворот:
Позиции за ладилници / вентилатори::
Горна 2x120 / 140мм, предна 3x120мм / 2x140мм, задна 1x120 / 140мм
Веб-страница на производителот:
Fractal-design.com
USB 3.2 Gen 1 Type-A:
По
Вклучена е течноста за ладење:
4x120mm RGB
Производител:
Дизајн на фрактали
Синхронизација на RGB:
Се наоѓа со помош на копчето на куќиштето
Поддржани формати на матични плочи:
ATX, проширен ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
Систем за ладење на вода:
Слот на врвот 120/140/240 / 280 mm, пред 120/140/240/280 / 360 mm и на задниот дел 120/140 mm
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
7340172703631
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Куќиште за компјутер Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint црно
154.20 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ