1 / 12
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint
Слика на Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint

Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
134.71 €
124.96 €
со ДДВ Без ДДВ 119.01 €
Заштеди 9.75 €
-8%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
26 април 2024 - 27 април 2024
Македонија, други
27 април 2024 - 29 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Ова е висококвалитетно куќиште за компјутер со странична плоча од сплотено стакло. Дизајниран е за матични плочи со формат ATX, mATX и Mini-ITX. Неговите димензии се 473,5 x 215 x 454 mm. Се одликува со 2x 5,25" надворешни, 3x 3,5"/2,5" внатрешни* и 4x 2,5" внатрешни* HDD/SSD слотови. Максималната должина на графичката картичка е 405 mm, максималната висина на ладилникот на процесорот е 170 mm, а максималната должина на изворот е 170 mm. Има 7 слотови за инсталирање картички за проширување. Куќиштето има 4/5 позиции за вентилатори од 140/120 mm (3x 120 mm RGB се веќе претходно инсталирани). На горниот панел има 2x USB 3.2 Gen1 Type-A, 2x 3.5mm аудио приклучоци, копче за вклучување и слот за 1x USB 3.2 Gen2 Type-C (потребен е кабел што се продава одделно).
Поддржани формати на матични плочи:
ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
Вклучена е течноста за ладење:
3x120мм RGB
Гаранција за производителот:
1 година
Влез со приклучок од 3,5 mm::
Големина на позиции за ладилници::
120mm, 140mm
Големина на слободни позиции за течноста за ладење::
120mm, 140mm
Материјал на страничен зид: :
Калено стакло
Поддршка за ладилник за вода::
Поддршка за ладилник за вода:
Странични зидови::
транспарентен
Специјална опрема:
Управување со кабли, LED контролер, перфориран преден дел, филтри за прашина, проѕирна странична плоча
Параметри на изворот::
Параметри на изворот:
Бесплатни позиции за течноста за ладење:
Горна големина 2x120 / 140 mm
Позиции за ладилници / вентилатори::
Горна 2x120 / 140mm, предна 2x120 / 140mm, задна 1x120mm
Производител:
Дизајн на фрактали
Синхронизација на RGB:
Се наоѓа со помош на копчето на куќиштето
Систем за ладење на вода:
Горен слот 120/140 / 240 mm, преден 120/140/240 / 280 mm слот, заден слот 120 mm
Веб-страница на производителот:
Fractal-design.com
USB 3.2 Gen 1 Type-A:
По
EAN:
7340172703013
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Куќиште за компјутер Fractal Design Pop Air RGB Green Core TG Clear Tint
124.96 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ