1 / 4
Слика на Sony Cybershot DSC-RX100M5A камера, црна
Слика на Sony Cybershot DSC-RX100M5A камера, црна
Слика на Sony Cybershot DSC-RX100M5A камера, црна
Слика на Sony Cybershot DSC-RX100M5A камера, црна

Sony Cybershot DSC-RX100M5A камера, црна

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
73,190 MKD.
60,590 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 51,347 MKD.
Заштеди 12,600 MKD.
-18%

Само уште 4
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
08 декември 2023 - 15 декември 2023
Македонија, други
09 декември 2023 - 16 декември 2023
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Лансиран:
10. 10. 2018
Гаранција за производителот:
1 година
Видео рекордер:
По
Медиуми за снимање:
Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, SD, SDHC, SDXC
Тип на батерија:
Ли-јон
WiFi:
По
Стабилизатор на слика:
По
Минимално и бавно отворање:
2.8
Максимале на отворот и леќи:
1.8
Резолуција на ЛЦД-екран:
1 228 800
Тип на стабилизатор:
оптички
Бленда за насмевка:
По
Признавање на физичките карактеристики:
По
Аудио рекордери:
По
Код:
DSCRX100M5A.CE3
Ефективна резолуција на сензорот Mpx:
20.1
Максимална ISO чувствителност:
12 800
Електроника за визир за оптика:
По
Повеќе оптички лупи:
2,9
Димензии H x W mm:
101.6 x 58.1 x 41
Максимална фокусна должина mm:
25.7
Минимална фокусна должина mm:
8.8
Дијагонала на инчен екран:
3
Повеќекратно дигитално зумирање:
44
Тежина со додатоци g:
299
Можност за движење со различни агли на наклонот:
По
Тежина без батерии и картичка g:
272
Производител:
Сони
Веб-страница на производителот:
Sony.cz
Боја:
ЦРНО
Стабилизатор на оптик:
По
Тип на сензор:
CMOS Exmor RS
Форматот е фајлвев:
AVCHD, JPEG, RAW
Тип на камера:
За напредна камера
Vendi i prodhimit:
Kina
EAN:
4548736086494
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Sony Cybershot DSC-RX100M5A камера, црна
60,590 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ