1 / 1
Слика на Снабдувач на енергија Evolveo - 400W

Снабдувач на енергија Evolveo - 400W

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
43.71 €
со ДДВ Без ДДВ 37.04 €

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
25 април 2024 - 26 април 2024
Македонија, други
26 април 2024 - 27 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Тивко напојување со 82% ефикасност и EPS што може да се користи особено во играчки компјутери. Стандардот EPS12V е стандард компатибилен со ATX, првично наведен во стандардот за серверски систем за инфраструктура (SSI) за напојувања на серверот кои обезбедуваат посилна и постабилна околина. Овој модел е претставник на изворите на брендот EVOLVE, кој сè уште не е многу познат во нашите региони, но благодарение на широкото портфолио на производи, ова сигурно ќе се промени наскоро. Тоа е напојување кое е опремено со тивок вентилатор од 120мм со контрола на брзината и има максимална моќност од 400W. Напојувањето нуди пар SATA конектори и еден 20 + 4 пин за матичната плоча. Напојувањето ги исполнува спецификациите на ATX 2.2 и е опремено со пасивна корекција на факторот на моќност (PFC). Направен е во црно, а вкупната должина на каблирањето е 35 см. Пакетот содржи 2x MOLEX конектори и 1x fd3.

Гаранција за производителот:
1 година
ATX:
1
Вентилатор::
1
Штекер:
По
Модуларен кабел:
Веќе
Напојување со електрична енергија [W]:
400
Тип на извор:
ATX
SATA:
2
Течност за ладење:
активен
Датум на лансирање:
10 мај 2011 година...
Големина на вентилаторот [mm]::
120mm
Конектор:
4pin процесор (2x), ATX 20 + 4pin, FDD (1x), MOLEX (3x), PCI-Express 6 + 2pin (1x), SATA (4x)
PFC систем:
Pasiv
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
8594161333388
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Снабдувач на енергија Evolveo - 400W
43.71 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ