1 / 4
Слика на Извор на енергија, Chieftec PROTON BDF-600S - 600W
Слика на Извор на енергија, Chieftec PROTON BDF-600S - 600W
Слика на Извор на енергија, Chieftec PROTON BDF-600S - 600W
Слика на Извор на енергија, Chieftec PROTON BDF-600S - 600W

Извор на енергија, Chieftec PROTON BDF-600S - 600W

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
90.83 €
82.70 €
со ДДВ Без ДДВ 70.09 €
Заштеди 8.12 €
-9%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
25 април 2024 - 26 април 2024
Македонија, други
26 април 2024 - 27 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Со серијата PROTON, Chieftec преминува кон нова технологија за напојување DC-DC. Овозможуваат складирање енергија и значително поголема ефикасност и тековна стабилност, што потоа обезбедува подолг работен век на инсталираните компоненти. Има 80Plus Bronze сертификати. Опремен е со низа заштити. Обезбедува моќност од 600 W. За поврзување на хард дискови, дискови итн., Ќе најдете 6x SATA и 3x Molex конектори. Опремен е со 24-пински ATX конектор за напојување на матичната плоча, а исто така има и 4 + 4-пински конектор за процесорот и 2x 6 + 2 пина за интерфејсот PCI-E.
Излез :DC:
+3.3/5V (18/18A-103W), +12V (50A-600W)
Енергетска ефикасност:
80 PLUS BRONZE
Напојување на напојување [Ш]:
600
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Модуларен кабел:
Веќе, Веќе
Вклучен кабел:
Кабел за напојување вклучен во пакетот::
Код на производителот:
BDF-600S
Код:
BDF-600S
Конектор:
4pin процесор (2x), ATX 24pin, MOLEX (3x), PCI-Express 6 + 2pin (2x), SATA (6x)..., 4pin процесор (2x), ATX 24pin, MOLEX (3x), PCI-Express 6 + 2pin (2x), SATA (6x)...
Тип на извор:
ATX
Големина на вентилаторот [mm]::
120mm
Големина на вентилатор/ладилник::
120мм
Прекинувач::
Боја:
ЦРНО
PFC:
активен
Излезна порта на еднонасочна струја:
+3.3/5V (18/18A-103W), +12V (50A-600W)
Штекер:
По
Производител:
Chieftec, Chieftec
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Веб-страница на производителот:
Chieftec.com
EAN:
4710713231276
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Извор на енергија, Chieftec PROTON BDF-600S - 600W
82.70 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ