1 / 6
Продадено
Слика на Наопјна кутија, Be quiet! System Power	9 - 600W
Слика на Наопјна кутија, Be quiet! System Power	9 - 600W
Слика на Наопјна кутија, Be quiet! System Power	9 - 600W
Слика на Наопјна кутија, Be quiet! System Power	9 - 600W
Слика на Наопјна кутија, Be quiet! System Power	9 - 600W
Слика на Наопјна кутија, Be quiet! System Power	9 - 600W

Наопјна кутија, Be quiet! System Power 9 - 600W

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
84.33 €
79.46 €
со ДДВ Без ДДВ 67.34 €
Заштеди 4.87 €
-6%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Исклучително тивкото и многу моќно напојување System Power 9 нуди моќност од 600 W, неповторлива сигурност и е исто така најдобра во својата класа со ефикасност од 80PLUS BRONZE (до 89%). Оптимизираниот вентилатор од 120 мм може да биде навистина тивок. Рутирањето на кабелот и поврзувањето со напојувањето тогаш се многу лесни и едноставни.

Високи перформанси
Без разлика дали реновирате стар компјутер, создавате домашно кино или градите нов систем за игри со повеќе графички процесори, со овој извор, поставувањето ќе биде најдобрата комбинација на одлики по многу ниска цена. Нуди континуирана моќност од 600 W со две патеки на напојување од 12V и обезбедува апсолутна стабилност на напонот за системите за игри.

Поддршка за поврзување
Можно е директно да се поврзат разни до 6 SATA дискови на напојувањето, како и напојувањето на процесорот. Напојувањето ги поддржува најновите Intel C6 / C7, ErP и заштеда на енергија. Исто така, ги поддржува најновите процесори Intel и AMD.

Клучни својства
Многу моќен извор Бидете тивки! Системот Power 9 со 600 W и две напонски патеки од 12V ќе го направи вашиот компјутер многу ефикасна и тивка алатка за работа и игра. Енергетската ефикасност е 80 Plus BRONZE и големината на вентилаторот 120 mm. Findе најдете конектори 4 пин процесор (2x), ATX 20 + 4 пин, MOLEX (2x), PCI-Express 6 + 2 пин (4x), SATA (6x).
Гаранција за производителот:
1 година
Штекер:
По
Вклучен кабел:
По
Модуларен кабел:
Веќе
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Тип на извор:
ATX
Напојување со електрична енергија [W]:
600
Веб-страница на производителот:
bequiet.com
Ниво на бучава [dB]:
31,2
Енергетска ефикасност:
80 PLUS BRONZE
Големина на вентилаторот [mm]::
120mm
Датум на лансирање:
13. 2. 2018
Конектор:
4pin процесор (2x), ATX 20 + 4pin, MOLEX (2x), PCI-Express 6 + 2pin (4x), SATA (6x)...
Излезна порта на еднонасочна струја:
+3.3/5V (24/15A-120W), +12V (28/22A-576W)
Прекинувач::
Вклучен е кабел за напојување::
Излез :DC:
+3.3/5V (24/15A-120W), +12V (28/22A-576W)
Код на производителот:
BN247
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
4260052186060
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Наопјна кутија, Be quiet! System Power 9 - 600W
79.46 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ