1 / 5
Слика на Хард диск SSD WD Blue SA510, 2,5" - 1TB
Слика на Хард диск SSD WD Blue SA510, 2,5" - 1TB
Слика на Хард диск SSD WD Blue SA510, 2,5" - 1TB
Слика на Хард диск SSD WD Blue SA510, 2,5" - 1TB
Слика на Хард диск SSD WD Blue SA510, 2,5" - 1TB

Хард диск SSD WD Blue SA510, 2,5" - 1TB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
97.33 €
95.70 €
со ДДВ Без ДДВ 91.15 €
Заштеди 1.62 €
-2%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
23 април 2024 - 24 април 2024
Македонија, други
24 април 2024 - 25 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
WD Blue SA510 ќе вдахне нов живот во вашата постава за да го подобри вашиот креативен потенцијал. Достапни во варијанти од 2,5" (7 мм) и М.2 (2280), дисковите SA510 се создадени за професионални креатори и уредници на содржина. SA510 вклучува Acronis True Image за резервна копија, софтвер за сајбер заштита и бесплатен пробен период од 3 месеци за Dropbox Професионална верзија.Ова е висококвалитетен SSD од 2,5" (7мм.) со капацитет од 1 TB. Користи SATA III 6 Gb/s интерфејс. Постигнува брзина на читање/запишување до 560/520 MB/s. Нуди многу мала потрошувачка на енергија додека одржува високи перформанси. Отпорна е на удари.
Modeli i diskut:
3D, 3D
Долговечност / трајност (TBW):
400, 400
Записи на IOPS:
82 000
Читања на IOPS:
90 000, 90 000
Гаранција за производителот:
1 година
EAN:
718037884653
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Хард диск SSD WD Blue SA510, 2,5" - 1TB
95.70 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ