1 / 5
Продадено
Слика на Хард диск MSI SPATIUM M470, M.2 - 2TB
Слика на Хард диск MSI SPATIUM M470, M.2 - 2TB
Слика на Хард диск MSI SPATIUM M470, M.2 - 2TB
Слика на Хард диск MSI SPATIUM M470, M.2 - 2TB
Слика на Хард диск MSI SPATIUM M470, M.2 - 2TB

Хард диск MSI SPATIUM M470, M.2 - 2TB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
352.43 €
339.43 €
со ДДВ Без ДДВ 323.27 €
Заштеди 13.00 €
-4%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Уживајте во високи перформанси при високи капацитети со SPATIUM M470. MSI SSD за гејмери, кој користи интерфејс PCIe 4.0 x4 за да постигне брзина на читање/запишување до 5000/4400 MB/s. SPATIUM M470 користи 3D NAND флеш технологија, овозможувајќи редење на ќелиите. Така, SSD-то достигнува капацитет до 2 TB преку неговиот мал формат M.2 2280. Продолжете да играте со SPATIUM M470, кој обезбедува практични карактеристики како што се корекција на грешки LDPC ECC, заштита на податоците од крај до крај и шифрирање на податоци AES256. Апликацијата MSI Center ви овозможува да го следите и управувате со вашиот SSD. Од следење на состојбата, до миграција на податоци и преглед на информации за дискот. Дискот е со траење од 3300 TBW со издржливост до 1.7 милиони часа MTBF.
Гаранција за производителот:
1 година
Случаен внес на IOPS::
600 000
Случајно читање [IOPS]:
600 000
SSD меморија:
SSD меморија:
Интерфејс:
Интерфејс:
Брзина на читање [MB / s]:
5 000
Брзина на пишување [MB / s]:
4 400
Веб-страница на производителот:
Cz.msi.com
EAN:
4719072783150
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Хард диск MSI SPATIUM M470, M.2 - 2TB
339.43 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ