1 / 1
Продадено
Слика на Филамент за 3Д печатење Gembird, флексибилно, 1,75 мм, 1 кг, жолтa

Филамент за 3Д печатење Gembird, флексибилно, 1,75 мм, 1 кг, жолтa

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
68.09 €
53.46 €
со ДДВ Без ДДВ 45.31 €
Заштеди 14.62 €
-22%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Gembird претстави 3Д печатач за печатење на вашите просторни предмети на пазарот, и за него е потребен посебен касет за печатење. Полнењето е изработено од специјален флексибилен ABS материјал, кој ви овозможува да креирате 3D објекти со навистина висок квалитет. Резултирачките предмети наликуваат на гумени производи, додека се стабилни и издржливи. Gembird - низа за печатење за 3Д принтери Gembird, може да се примени на разни типови 3D печатари. Влакното е издржлив и флексибилен термополимер. Тежина 1 кг, дијаметар на жицата е 1,75 мм. 3D печатачот не може да се заглави.
Код на производителот:
3DP-TPE1.75-01-Y
Лансиран:
27. 3. 2018
Гаранција за производителот:
1 година
Пеша [g]:
1 000
Оригинални додатоци:
По
Материјали:
TPE
Дебелина на 3Д влакно [mm]:
1,75
Производител:
Гембирд
Тип на уред:
3D
Боја на кертриџ:
Жолто
За печатари:
Гембирд
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
8716309095051
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Филамент за 3Д печатење Gembird, флексибилно, 1,75 мм, 1 кг, жолтa
53.46 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ