1 / 2
Продадено
Слика на Дискови Verbatim DVD + RW, 10 парчиња
Слика на Дискови Verbatim DVD + RW, 10 парчиња

Дискови Verbatim DVD + RW, 10 парчиња

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
17.72 €
16.09 €
со ДДВ Без ДДВ 13.64 €
Заштеди 1.63 €
-9%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Висококвалитетниот брендиран медиум DVD + RW на Verbatim е дизајниран за режачи на DVD + RW. Ова се медиуми кои поддржуваат препишување до 4 пати со брзина. Со оваа брзина, можете да го напишете целиот диск, односно 4,7 GB податоци, за 15 минути. Овие DVD + RW дискови се погодни, на пример, за чести бекап на податоци, тестирање на работни верзии на домашни филмови на DVD плеер, снимање филмови итн. Диск-превпишливиот Verbatim DVD + користи технологија на слојот Super Eutectic Recording (SERL). SERL технологијата овозможува препишување без бучава. DVD + RW дисковите можат да се пишуваат до 1.000 пати. Форматот DVD + RW е поддржан од широк спектар на DVD-ROM-уреди и ДВД-плеери. Тие се продаваат во вретено дизајн (т.е. без пакување) во 10 парчиња со мат сребрена завршница.
Гаранција за производителот:
1 година
Максимална брзина на пишување:
4
Спакувано по [артиклите]:
10
Пакување:
Круг, Пакување:, Пакување:
Веб-страница на производителот:
Verbatim.com
Вид на медиум:
DVD+RW
Лансиран:
10. 5. 2011, 10 мај 2011 година
Код на производителот:
43488
EAN:
23942434887
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Дискови Verbatim DVD + RW, 10 парчиња
16.09 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ