1 / 6
Слика на Диск Verbatim Vi550 S3 SSD, 2.5" - 128GB
Слика на Диск Verbatim Vi550 S3 SSD, 2.5" - 128GB
Слика на Диск Verbatim Vi550 S3 SSD, 2.5" - 128GB
Слика на Диск Verbatim Vi550 S3 SSD, 2.5" - 128GB
Слика на Диск Verbatim Vi550 S3 SSD, 2.5" - 128GB
Слика на Диск Verbatim Vi550 S3 SSD, 2.5" - 128GB

Диск Verbatim Vi550 S3 SSD, 2.5" - 128GB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
1,390 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 1,324 MKD.

Само уште 5
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
11 декември 2023 - 18 декември 2023
Македонија, други
11 декември 2023 - 19 декември 2023
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Буквално 2,5'' SATA III 7 mm SSD-дискови може да ги оживеат перформансите на вашиот систем. Благодарение на најновата 3D NAND технологија, тие нудат совршена опција за надградба од хард диск или постар SSD. Дисковите Vi550 имаат одличен контролер кој ја зголемува нивната доверливост, има поголем капацитет и поголема брзина на читање и пишување. Зошто Verbatim Vi550 S3 SSD *Дословно квалитет на производот *SATA III 6 Gb / s интерфејс *3D NAND Ниска потрошувачка на енергија Продолжете го животниот век на вашиот компјутер или лаптоп Внесете нов живот во постар систем со замена на уморен хард диск или застарен 2D NAND SSD со Vi550 S3 SSD. Дисковите Vi550 нудат брзина на читање до 560 MB/s. Со просечно време помеѓу неуспесите (MTBF) од 2 милиони часа, Vi550 SSD е висококвалитетен SSD на кој можете да се потпрете. Зголемување на перформансите Брзите 3D NAND флеш чипови во комбинација со контролорот од најновата генерација ќе го намалат времето на одговор на вашиот систем. Од побрзо стартување, исклучување и вчитување до беспрекорно мултитаскинг - резултатот ќе биде поголема продуктивност за вас. Клучни својства Станува збор за квалитетен SSD со капацитет од 128 GB. Користи 3D NAND. Го користи интерфејсот SATA III 6 Gb / s за поврзување со уредот. SSD дисковите имаат висока отпорност на удари и вибрации и мала потрошувачка на енергија.

Наменето за:
Лаптоп, компјутер
Формати и дискусија:
2.5, 2,5
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Случаен внес на IOPS::
81 727
Записи на IOPS:
81 727
век на траење (TBW)::
75
Долговечност / трајност (TBW):
75
Modeli i diskut:
3D
Код на производителот:
49350
Код:
49350
Случајно читање [IOPS]:
61 279
Читања на IOPS:
61 279
SSD меморија:
SSD меморија:
Интерфејс:
Интерфејс:
Производител:
Буквално, Буквално
Брзина на читање [MB / s]:
560
Брзина на пишување [MB / s]:
430
Технологија:
SATA 6Gb / s
Длабочина [mm]::
100,5
Дебелина [mm]:
100,5
Веб-страница на производителот:
Verbatim.com
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
023942493501
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Диск Verbatim Vi550 S3 SSD, 2.5" - 128GB
1,390 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ