1 / 22
Продадено
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
Слика на Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел

Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
674.15 €
640.03 €
со ДДВ Без ДДВ 542.40 €
Заштеди 34.12 €
-6%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Овој мобилен телефон ги поддржува сите чешки LTE опсези за брз пренос на податоци, вклучувајќи го и опсегот 20/800 MHz. Sony Xperia 10 IV 5G е компактен паметен телефон од високата средна класа, кој ќе ве задоволи со својата издржлива конструкција, опремата со моќен телефото објектив или батерија со голем капацитет. Има 6" OLED Full HD+ дисплеј со стапка на освежување од 60 Hz. Стакло Gorilla Glass Victus. Snapdragon 695 5G 8-јадрен процесор. ОС Андроид 12. 6 GB RAM + 128 GB за складирање. Поддршка за Micro SD картичка. Тројна камера главна 12 MPx + 8 MPx широкоаголен телефото објектив од 120° + 8 MPx. Предна 8 MPx. 5G, Wi-Fi 5, Bluetooth, NFC. Висока отпорност на вода и прашина (IP65/IP68). 3,5 милиметарски приклучок, читач за отпечатоци, препознавање лице, стерео звучници, двојна SIM, GPS. Батерија од 5000 mAh. Димензии 153 x 67 x 8,3мм. Тежина 161г.
Конектор:
3,5 mm (TRRS), USB-C
QZSS::
Bluetooth:
По
Стабилизација на сликата::
Стабилизација на сликата:
Радио:
По
Веб-страница на производителот:
Sony.cz
GPS:
По
Модел на процесор:
Snapdragon 695 (2x2.2 GHz/6x1.7 GHz)
Верзии на Bluetooth:
5,1
HDR:
По
Дигитален компас (магнетски сензор):
По
Резолуција на екранот [пиксели]:
2520 x 1080 (FHD +)
Поддржани фреквенции од 5G [MHz]::
700, 900, 1800, 2100, 2600, 3500, 3700
Брзо полнење:
По
Операционен систем:
Андроид
Диоди кои емитуваат светлина::
Подржува NFC::
Производител:
Сони
Сензор за движење::
Стандарди за Wi-Fi:
Стандарди за Wi-Fi:
Беиду:
По
Боја:
Бело
Гаранција за производителот:
1 година
Сензор за близина:
По
Двојна сим:
По
Дизајн на телефон :
Со допир
Автоматски фокус:
По
SIM број :
Dual SIM (2)
Графички забрзувач:
Адрено 619
Резолуција на задната камера [MP]:
12+8+8
ГЛОНАСС:
По
Капацитет на батеријата [mAh]:
5 000
OTG (On-The-Go):
По
Слот за мемориска картичка:
По
Заострување со откривање на фазно поместување PDAF::
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Максимален капацитет на мемориската картичка [GB]:
1 000
Тип на SIM картичка:
Тип на SIM картичка
Стандарди за мобилни телефони:
5G, GSM, LTE, UMTS
Читач на отпечатоци:
По
Тип на екран/приказ::
Тип на екран/приказ:
Отпорност на вода:
По
Галилео:
По
Лансиран:
14. 5. 2022
Степен на заштита:
IP6X, IP65, IP68, IPX5, IPX8
EAN:
4589771645635
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Мобилен Sony Xperia 10 IV 5G, 6" OLED Full HD+, 6GB/128GB, бел
640.03 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ