1 / 1
Продадено
Слика на Amik USB Wifi адаптер за поврзување со антена

Amik USB Wifi адаптер за поврзување со антена

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
1,990 MKD.
1,890 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 1,602 MKD.
Заштеди 100 MKD.
-6%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Амико USB адаптерот за WiFi се користи за поврзување на компатибилни сателитски приемници на безжична мрежа. Со овој адаптер, добивате брза и стабилна врска на приемникот со мрежата и ќе можете да ги користите мрежните услуги што ги нудат овие плеери. И без употреба на кабли. Благодарение на неговиот компактен дизајн, тој никогаш нема да се меша. Адаптерот Amiko WiFi поддржува комуникација во опсег од 2,4 GHz според стандардите 802.11b / g / n со максимална теоретска брзина на пренос од 150 Mb / s. Шифрирањето 64/128 WEP, WPA, WPA2 може да се користи за безбедна комуникација во безжичната мрежа. Адаптерот е поврзан со сателитскиот приемник преку приклучок USB 2.0. Адаптерот е компатибилен со приемниците Amiko SHD 83xx, Amiko Alien, Amiko HD 8840.
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Код на производителот:
WLN-880
Код:
WLN-880
Лансиран:
11 февруари 2014 година
Производител:
Пријателе, Пријателе
EAN:
5999883020340
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Amik USB Wifi адаптер за поврзување со антена
1,890 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ