1 / 5
Продадено
Слика на RAM меморија, Kingston HyperX Impact	1x8GB DDR4, 2666 MHz
Слика на RAM меморија, Kingston HyperX Impact	1x8GB DDR4, 2666 MHz
Слика на RAM меморија, Kingston HyperX Impact	1x8GB DDR4, 2666 MHz
Слика на RAM меморија, Kingston HyperX Impact	1x8GB DDR4, 2666 MHz
Слика на RAM меморија, Kingston HyperX Impact	1x8GB DDR4, 2666 MHz

RAM меморија, Kingston HyperX Impact 1x8GB DDR4, 2666 MHz

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
55.08 €
45.33 €
со ДДВ Без ДДВ 43.17 €
Заштеди 9.75 €
-18%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Тој е висококвалитетен и брз мемориски модул DDR4 од серијата HyperX Impact. Обезбедува фреквенција од 2666 MHz, капацитет од 8 GB и тајминг CL15 при напојување од 1.2 V. Модулот автоматски се оверклокува по поврзувањето. Оптимизирани се за матични плочи на Интел со чипсети од серијата 100 и 200.
Задно светло:
Веќе, Веќе
Посветен на:
За лаптоп
Работна фреквенција [MHz]:
2 666
Течност за ладење:
Пасивно
Ладење::
Ладење:
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Intel Extreme Memory Profile (XMP):
По
Капацитети и мемории на RAM меморија [GB]:
8
Код на производителот:
HX426S15IB2/8
Код:
HX426S15IB2/8
Конфигурација на меморија:
1 x 8 GB
Конфигурација на меморија / меморија::
1 x 8GB
Лансиран:
25 јануари 2017 година
Latenca CAS [CL]:
15
Тип на меморија:
DDR4, DDR4 SO-DIMM
Број на RAM модули:
1
Користење на меморија::
За лаптопи
Производител:
Кингстон, HyperX
Веб-страница на производителот:
Kingston.com, Hyperxgaming.com/en
Максимален напон [V]:
1,2
Работен напон [V]:
1,2
XMP:
Екстремен профил на меморија 2.0
EAN:
7406172653786
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
RAM меморија, Kingston HyperX Impact 1x8GB DDR4, 2666 MHz
45.33 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ