1 / 3
Слика на Калкулатор Casio FX 991 CE X
Слика на Калкулатор Casio FX 991 CE X
Слика на Калкулатор Casio FX 991 CE X

Калкулатор Casio FX 991 CE X

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
50.21 €
45.33 €
со ДДВ Без ДДВ 38.42 €
Заштеди 4.87 €
-10%

Само уште 3
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
19 април 2024 - 20 април 2024
Македонија, други
20 април 2024 - 22 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Калкулаторите станаа неопходен дел од учениците од основно училиште, средношколци и студенти, сметководители и статистичари. Во секојдневниот живот, исто така, понекогаш треба да пресметате нешто, па затоа е погодно да користите калкулатор за оваа намена. Во денешното модерно време, наидуваме на неисцрпен број едноставни, научни и комбинирани калкулатори. Гигантот Касио, чија историја датира од 1957 година, се занимава со производство на квалитетни калкулатори. Casio FX 991 CE X располага со училишен калкулатор со тврда корица, дисплеј со висока резолуција 192 × 63 пиксели и нова функција QR-код. Покрај тоа, новата серија ClassWiz има побрз процесор и двојна меморија. CASIO ClassWiz нуди нови функции во споредба со претходните модели и е достапен за прв пат на чешки, унгарски, полски и словачки јазик. Има вкупно 668 функции, мени со икони, 47 научни константи, 40 метрички конверзии, повеќе одговори, 9 променливи мемории, решавање равенки и системи до четири равенки, матрици 4X4 и многу други функции. Калкулаторот Casio FX 991 CE X користи напојување соларна + батерија (1xLR44), неговите димензии се 77 x 166 x 14 mm и тежи 90 грама.
Код на производителот:
4549526602047
Гаранција за производителот:
1 година
Димензии [мм]:
77 x 165,5 x 11,1
Број на прикажани цифри:
10
Пеша:
90
Слот за батерија:
LR44
Производител:
Касио
Веб-страница на производителот:
Casio-europe.com
Боја:
ЦРНО
Резолуција на екранот:
63 x 192
Vendi i prodhimit:
Thajsko
EAN:
4549526602047
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Калкулатор Casio FX 991 CE X
45.33 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ