1 / 1
Слика на SanDisk CompactFlash Extreme 64GB 120 MB/s

SanDisk CompactFlash Extreme 64GB 120 MB/s

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
5,990 MKD.
3,790 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 3,212 MKD.
Заштеди 2,200 MKD.
-37%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
15 декември 2023 - 16 декември 2023
Македонија, други
16 декември 2023 - 18 декември 2023
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Идеален за употреба во дигитални SLR фотоапарати од средна и висока класа и HD камери. Мемориската картичка SanDisk Extreme CompactFlash обезбедува брзини на читање/запишување од светска класа за брзи снимки од акција и брз трансфер на датотеки. Оваа картичка обезбедува гаранција за видео перформанси (VPG-20), со што се обезбедува минимална постојана брзина на пренос на податоци при снимање видео од 20 MB/s, за поддршка на висококвалитетно снимање на Full HD видео. Искористете ги предностите на континуираното скенирање со брзина на запишување до 85 MB/s и уживајте во ефикасна работа со податоци со брзина на читање до 120 MB/s. Одлични перформанси од кадар до кадар Со брзина на запишување до 85 MB/s, оваа картичка ги зголемува перформансите на вашиот дигитален SLR фотоапарат за акционо фотографирање, брзо фотографирање и сликање RAW и JPEG. Картичката ги снима речиси веднаш, што гарантира дека ќе ја снимите вашата најдобра фотографија. Брзините на читање до 120 MB/s го прават преносот на фотографии на вашиот компјутер лесно и брзо. Снимање видео на професионално ниво Оваа картичка гарантира видео перформанси (VPG-20), што може да ги исполни високите барања на професионалната видео опрема како што се HD камерите. VPG-20 обезбедува минимална постојана брзина на пренос на податоци од 20 MB/s видео за непречено и непречено видео проследување. Ќе можете да снимате со резолуција до 1080p без да прескокнувате кадри. Издржлив дизајн Мемориските картички SanDisk CompactFlash Extreme се дизајнирани да се справат со сето она што им го нуди животот. Оваа картичка е внимателно тестирана за отпорност на стрес, шок и вибрации и содржи слој од RTV силикон за заштита од удари и вибрации. Работи во речиси сите клими благодарение на функционалниот температурен опсег од -25 ° C до 85 ° C. Клучни својства Ова е CompactFlash картичка со високи перформанси со капацитет од 64 GB. Нуди брзина на читање/запишување до 120/85 MB/s. Обезбедува минимална постојана брзина на пренос на податоци при снимање видео со брзина од 20 MB/s (VPG-20). Идеален е за снимање во Full HD и снимање во RAW формат. Картичката е многу издржлива.
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Класа на брзина:
VPG-20
Код на производителот:
SDCFXSB-064G-G46
Код:
SDCFXSB-064G-G46
Лансиран:
25 октомври 2016 година
Стапка на неуспех:
0,00 %
Производител:
СанДиск, СанДиск
Веб-страница на производителот:
Sandisk.com
EAN:
619659123710
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
SanDisk CompactFlash Extreme 64GB 120 MB/s
3,790 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ