1 / 17
Продадено
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна
Слика на Тастатура Logitech G613, американска, црна

Тастатура Logitech G613, американска, црна

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
8,490 MKD.
8,190 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 7,800 MKD.
Заштеди 300 MKD.
-4%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Забелешка: Тастатурата на овој лаптоп на нумеричкиот дел има некои чешки симболи. G613 е безжична тастатура од следната генерација, развиена за гејмери ​​кои бараат механички прекинувачи со високи перформанси и практичност на безжичен дизајн. Тастатурата G613 има безжична технологија LIGHTSPEED за дополнителна брза брзина на одзив од 1ms и технологија Bluetooth за повеќекратно поврзување, напредни механички прекинувачи Romer-G, 6 програмирани G-копчиња и неверојатна траење на батеријата. Безжична технологија на LIGHTSPEED Безжичната технологија LIGHTSPEED е врвно оптимизирано безжично решение со фреквенција на одговор од 1 ms за дополнителна брза и чувствителна безжична врска. Ова професионално безжично решение интегрирано во тастатурата за игри G613 обезбедува исклучително одговора и конзистентна изведба. Romer-G механички прекинувачи Механичките прекинувачи Romer-G обезбедуваат тивка и прецизна механичка изведба со неверојатна реакција и издржливост од 70 милиони притискања. Прекинувачите Romer-G, опција број 1 за професионалците во еспортот, имаат кратка патека на активирање од 1,5 mm, што носи забрзување од 25% во споредба со конвенционалните механички прекинувачи на конкуренцијата. Прекинувачите Romer-G се совршена комбинација на брзина, точност и тивка изведба. Програмирани клучеви со G-клуч Шест специјални G-клучеви може да се користат за програмирање на сопствени макроа и командни апликации. Можете да извршите сложени дејства лесно и брзо, со допир на копче. Профилите за индивидуални игри или апликации можат да бидат доделени на G-клучот за прилагодување и практична употреба. Користете Logitech Gaming Software (LGS) за лесно поставување и управување со профили, команди и повеќе. Траење на батеријата Beе можете да ја користите тастатурата G613, која користи само 2 АА батерии, до 18 месеци. Кога полнењето на батеријата паѓа на 15%, индикаторот за статус на тастатурата и сигналите за софтвер за игри на Logitech ве известуваат пред да се случи најлошото. Клучни својства Тоа е моќна гејмерска безжична механичка тастатура која користи врска преку USB LIGHTSPEED и Bluetooth. Овозможува поврзување до 8 уреди истовремено. Овозможува 6 прилагодливи копчиња, прекинувачи Romer-G и траење на прекинувачот од 70 милиони притискања. Се напојува со 2x AA батерии (вклучени). Нивниот век на траење е до 18 месеци. Тој е опремен со LED индикатор за празнење. Компатибилен е со ОС: Windows, Mac, Chrome OS, Android и iOS. Има американски етикети и распоред на клучеви. Пакетот вклучува држач за телефон и USB продолжен кабел.
Алтернатива: :
Logitech Romer-G Tactile
Наменето за:
компјутер
Внесете:
Дворедна
Формат на тастатура:
Стандарден (100%)
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Влез: :
со две линии
Код на производителот:
920-008393
Код:
920-008393
Време на одговор [ms]:
1
Конектор:
USB
Врски:
Врски:
Тип на прекинувач::
Тип на прекинувач:
Тип на осветлување:
Тип на осветлување:
Тип на тастатура:
Механика, Ромер-Г.
Игра:
По
Марка на приклучокот: :
Logitech
Боја:
ЦРНО, ЦРНО
Боја на клучот:
ЦРНО
Па тела::
Специјална опрема:
Мултимедијални клучеви, Специјална опрема:
Поднесување::
US
Цел::
игри
Стапка на неуспех:
Непознато
Пеша [g]:
1 140
Рачен дел::
Производител:
Logitech, Logitech
Рангирање / приказ:
US
Сектор switch-it::
Сектор switch-it:
Копчиња за смена:
Долго
Безжична технологија:
Bluetooth
Технологија:
USB-A
Безжична технологија::
Безжична технологија:
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Дебелина [mm]:
33
Веб-страница на производителот:
Logitech.com
Лева замена::
Лева замена:
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
5099206074934
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Тастатура Logitech G613, американска, црна
8,190 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ