1 / 25
Продадено
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
Слика на Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД

Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
5,190 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 4,943 MKD.

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Забелешка: Тастатурата на овој лаптоп на нумеричкиот дел има некои чешки симболи. Уморни од играње „обична“ продукција за масите? Тогаш нема ништо полесно отколку да се префрлите на добро опремена тастатура за страствените гејмери. Ќе ве плени не само со клучевите со многу прецизен удар и одлична реакција, туку и со отпорноста на истурање. Побрз е од обичните тастатури Секое копче на тастатурата G213 е дизајнирано да обезбеди најдобра можна тактилна повратна информација. Како резултат на тоа, нуди ултра брзи и чувствителни повратни информации, што е до 4 пати побрзо од конвенционалните тастатури. Матрицата на играта со функција против духови е дотерана до најмалите детали - така што ќе имате сè под контрола дури и кога ќе притиснете повеќе копчиња за игра истовремено. Зонско позадинско осветлување со до 16,8 милиони бои Додадете личност на вашиот систем со до 16,8 милиони бои благодарение на петте поединечни зони на позадинско осветлување. Приспособете ги боите на вашата постава, специфични игри или само презентирајте ги вашите омилени бои. Мало истекување на светлина околу капакот на клучот значи повеќе светлина што доаѓа од буквата - така што поединечните копчиња ќе бидат посветли и полесно ќе се најдат во темница. Потребен е софтверот Logitech Gaming за приспособување на поставките на профилот, што ќе ви овозможи максимално да ја приспособите тастатурата G213. Можете да поставите RGB позадинско осветлување во него и исто така можете да изберете, меѓу другото, каква функција ќе имаат некои копчиња. Истурено кафе? Нема врска! Несреќи се случуваат, поради што тастатурата на G213 Prodigy е развиена за справување со вообичаени помали несреќи. Како резултат на тоа, G213 издржува грубо ракување благодарение на неговата робусна конструкција, која е исто така отпорна на истурање течност и нечистотија. Производителот го тестирал моделот со 60 ml истурена течност. Играјте уште подолго Прилагодете ја вашата тастатура на идеалната положба со навалување на стапалата под два различни агли, ублажете ја непријатноста или заморот со потпирање на интегриран потпирач за зглоб и играјте удобно понатаму, тркало по велосипед. Ќе бидат достапни и специјални контроли на медиумите. Тие може да се користат за репродукција, паузирање и исклучување на песни или видеа. Прилагодете ја јачината на звукот или прескокнете до следната песна со притискање на копче. Клучни својства Програмабилна тастатура за игри што можете да ја приспособите со Logitech Gaming. Нуди прецизни и чувствителни повратни информации за копчињата, потпирач за зглоб и позадинско осветлување со променлива зона со избор од 16,8 милиони бои. Тастатурата има и мултимедијална контролна табла и е отпорна на истурање и нечистотија. USB 2.0 се користи за поврзување со компјутер. Димензиите на производот со тежина од 1000 g се 218 x 452 x 33 mm. Должината на кабелот е 1,8 m.
Гаранција за производителот:
1 година
Игра:
По
Задно осветлување::
Задно осветлување
Задно светло:
По
Боја:
ЦРНО, ЦРНО
Боја на клучот:
ЦРНО
Висина [mm]:
33
Конектор:
USB
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Дебелина [mm]:
218
Веб-страница на производителот:
Logitech.com
Ширина [мм]:
452
Рангирање / приказ:
US
Тип на тастатура:
Мембрана
Пеша [g]:
1 000
Стапка на неуспех:
0,00 %
Должина на кабел [m]:
1,8
Лансиран:
6 септември 2016 година
Технологија:
USB-A
Специјална опрема:
Мултимедијални клучеви, Специјална опрема:
Внесете:
Дворедна
Копчиња за смена:
Долго
Формат на тастатура:
Стандарден (100%)
Синхронизација на RGB:
Logitech Lightsync
Доверливост:
99 %
Врски:
Врски:
Тип на прекинувач::
Мембрана
Цел::
игри
Поднесување::
US
Тип на осветлување:
Тип на осветлување:
Рачен дел::
Влез: :
со две линии
Боја на задното светло::
RGB
Код на производителот:
920-008093
Лева замена::
Лева замена:
Боја на грбот:
RGB
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
5099206065970
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Тастатура Logitech G213 Prodigy, САД
5,190 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ