1 / 5
Продадено
Слика на WD My Cloud EX2 Ultra, 6TB (2x3TB)
Слика на WD My Cloud EX2 Ultra, 6TB (2x3TB)
Слика на WD My Cloud EX2 Ultra, 6TB (2x3TB)
Слика на WD My Cloud EX2 Ultra, 6TB (2x3TB)
Слика на WD My Cloud EX2 Ultra, 6TB (2x3TB)

WD My Cloud EX2 Ultra, 6TB (2x3TB)

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
481.71 €
473.60 €
со ДДВ Без ДДВ 451.05 €
Заштеди 8.11 €
-2%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Ова решение за мрежно прикачено складирање (NAS) со високи перформанси ви овозможува да ги чувате вашите медиуми безбедни на едно место и да пристапувате и да ги пренесувате од каде било со интернет конекција. Го користи оперативниот систем My Cloud OS 3 Оперативниот систем My Cloud OS 3 на WD вклучува голем број алатки и апликации кои ви даваат целосна контрола над вашите медиуми. Создадете своја сопствена папка за споделување на вашата омилена содржина. Автоматски синхронизирајте ги податоците на сите компјутери за да бидете сигурни дека вашата содржина е секогаш ажурирана. Лесно префрлајте содржина помеѓу вашиот NAS и поддржаните облак услуги како што се Dropbox, OneDrive или Google Drive. За непречено проследување Надградбата на моќниот двојадрен процесор Marvell ARMADA 385 од 1,3 GHz обезбедува многу високи брзини на пренос за пренос со високи перформанси. Доаѓа и со 1 GB DDR3 меморија за да можете лесно да извршувате мултитаскинг. Поедноставено споделување датотеки и папки Едноставно приспособете го начинот на кој споделувате со јавни или приватни врски. Со јавна врска, можете да ја споделите вашата содржина за секој да може да ја види. Со приватна врска, можете да му дозволите на корисникот ограничен или целосен пристап и безбедно да соработувате со кој било. Централизација, организација и одличен стриминг со апликацијата Plex Plex Media ви дава одличен начин да ги организирате сите ваши фотографии, музика и видеа, подготвени за пренос на вашиот компјутер, мобилен уред, конзола за игри или друг сертифициран медиа плеер. Збогатете ги вашите медиуми со графички резимеа, постери, корици на албуми и уживајте во нив од дома или во движење. Клучни својства WD My Cloud EX2 Ultra е висококвалитетно приватно складирање на облак NAS. Нуди 2 слота за хард дискови од 3,5 инчи до 8 TB што може да се поврзат за време на работата. Опремен е со двојадрен Marvell ARMADA 385 процесор со фреквенција од 1,3 GHz и 1 GB DDR3 меморија. Има 2x USB 3.0 порти за поврзување на надворешна меморија или печатач и 1x GLAN порт за поврзување на вашата мрежа. Пакетот вклучува пар хард дискови WD Red NAS од 3 TB.
дизајн:
за маса
извршување:
табела
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Должина [mm]:
157
Големина на диск GB::
6 000
Modeli i diskut:
3.5-SATA
Код на производителот:
WDBVBZ0060JCH-EESN
Код:
WDBVBZ0060JCH-EESN
Тип на батерија:
табела
Големина на HDD:
3.5"-SATA
Големини за складирање на HDD (збир) [GB]::
6 000
Нивоа на RAID:
0-ленти, 1-ретровизори, JBOD
Број на USB 3.0 порти:
Број на порти USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1:
2
Број на слотови за HDD:
2
Да се користи во:
За дома
Вклучен HDD:
По
Производител:
Вестерн дигитал, Вестерн дигитал
RAID:
По
Длабочина [mm]::
157
Веб-страница на производителот:
Wdc.com
EAN:
718037854335
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
WD My Cloud EX2 Ultra, 6TB (2x3TB)
473.60 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ