1 / 5
Продадено
Слика на RAM меморија G.SKill TridentZ RGB 16 GB (2x8 GB) DDR4 4000
Слика на RAM меморија G.SKill TridentZ RGB 16 GB (2x8 GB) DDR4 4000
Слика на RAM меморија G.SKill TridentZ RGB 16 GB (2x8 GB) DDR4 4000
Слика на RAM меморија G.SKill TridentZ RGB 16 GB (2x8 GB) DDR4 4000
Слика на RAM меморија G.SKill TridentZ RGB 16 GB (2x8 GB) DDR4 4000

RAM меморија G.SKill TridentZ RGB 16 GB (2x8 GB) DDR4 4000

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
154.23 €
97.19 €
со ДДВ Без ДДВ 92.56 €
Заштеди 57.05 €
-37%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Тестирана латентност:
18-22-22-42
Посветен на:
За компјутер
Течност за ладење:
Пасивно
Лансиран:
22. 4. 2020
Гаранција за производителот:
1 година
Задно светло:
Po (RGB)
Висина на профилот:
Горе
Синхронизација на RGB:
ASRock RGB Sync, ASUS Aura Sync, GIGABYTE RGB Fusion, MSI Mystic Light Sync
Код:
F4-4000C18D-16GTZRB
XMP:
Екстремен профил на меморија 2.0
Карактеристики на меморијата:
Безгласен
Број на RAM модули:
2
Оперативна фреквенција од MHz:
4000
Latenca CAS CL:
18
Работен напон V:
1.2 / 1.35
Максимален вкупен капацитет и мемории [GB]:
16
Максимален работен напон [V]:
1.35
Тип на меморија:
DDR4 DIMM
Конфигурација на меморија:
2 x 8 GB
Производител:
G.Skill
EAN:
4713294223852
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
RAM меморија G.SKill TridentZ RGB 16 GB (2x8 GB) DDR4 4000
97.19 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ