1 / 2
Слика на Процесор Intel Core i7-11700KF
Слика на Процесор Intel Core i7-11700KF

Процесор Intel Core i7-11700KF

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
25,290 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 24,086 MKD.

Само уште 1
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
08 декември 2023 - 15 декември 2023
Македонија, други
09 декември 2023 - 16 декември 2023
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Тоа е процесор Rocket Lake од 11-та генерација дизајниран за LGA 1200 приклучокот. Тој нуди 8 физички јадра (16 конци). Неговата фреквенција е 3,6 GHz и до 5,0 GHz во турбо режим. Тој нуди 16 MB MB SmartCache и се користeше процес на производство од 14 nm за да се создаде. Поддржува мемории до DDR4 3200 MHz. Поддржува PCI-Express 4.0. ТДП наведен од производителот е 125 W. Има отклучен мултипликатор.
Гаранција за производителот:
1 година
Брзина аутобуса [GT/s]::
8
Производител на процесор:
Интел
Спакувани:
Веќе
Технологија [nm]:
14
Работна фреквенција [MHz]:
3 600
Бројот на нишки:
16
Максимална фреквенција. RAM меморија [MHz]::
3200
Турбо фреквенција [MHz]:
5000
Просечен TDP [Ш]:
Просечен TDP W]
Кеш меморија за капацитети и мемории L3 [KB] (вкупно):
16 384
Број на модел:
Core i7
Веб-страница на производителот:
intel.com
Специјална опрема:
Автоматско оверклокување, повеќекратна обработка, хипер-нишка
Доверливост:
100 %
Вклучи, поврзи:
1200 приклучок
Генерација на процесори:
Езерото Тајгер - генерација 11
Име на код:
Езеро со ракети
Поддржува чипсет:
Intel B560, Intel H510, Intel H570, Intel Z590
Vendi i prodhimit:
Vietnam
EAN:
5032037215602
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Процесор Intel Core i7-11700KF
25,290 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ