1 / 3
Продадено
Слика на Процесор Intel Core i7-10700K
Слика на Процесор Intel Core i7-10700K
Слика на Процесор Intel Core i7-10700K

Процесор Intel Core i7-10700K

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
447.64 €
343.80 €
со ДДВ Без ДДВ 327.43 €
Заштеди 103.84 €
-23%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Лансиран:
18. 5. 2020
Гаранција за производителот:
1 година
Број на модел:
Core i7
Име на код:
Езерото комета
Специјална опрема:
Автоматско оверклокување, HyperThreading, интегриран графички процесор, отворен мултипликатор
Вклучи, поврзи:
1200 приклучок
Генерација на процесори:
10-та генерација на Интел
Код:
INB70110700KSRH72
Оперативна фреквенција од MHz:
3800
Број на врски со конец:
16
Фреквенција Турбо MHz:
5100
Просечна TDP Ш:
125
Кеширање на капацитетите и мемориите L3 KB вкупно:
16 384
Технологија нм:
14
Графичка фреквенција на јадрото [MHz]:
1200
Поддржува чипсет:
Intel B460, Intel H410, Intel H470, Intel Z490
Максимален број на канали:
2
Производител:
Интел
Веб-страница на производителот:
Intel.com
Производител на процесор:
Интел
Графички процесор:
Graphics Intel UHD 630
DirectX:
DirectX 12
Број на процесорски јадра:
8
Vendi i prodhimit:
Vijetnam
EAN:
5032037188609
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Процесор Intel Core i7-10700K
343.80 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ