1 / 2
E shitur
Foto e Procesor Intel Core i5-9400F
Foto e Procesor Intel Core i5-9400F

Procesor Intel Core i5-9400F

Vlerëso
Garancioni: 1 vit Kodi:
192.74 €
191.12 €
Përfshirë TVSH-në Pa TVSH 182.02 €
Ju kurseni 1.62 €
-1%

Jashtë stokut
Më dërgo email kur ky produkt është në stok
Vetëm klientët e regjistruar mund të përdorin këtë funksion
Pagesa të sigurta
Paguaj me para në dorë
Paguaj online
Paguaj me transfer bankar

Kompania Intel prezanton procesorë të rinj të gjeneratës së nëntë. Nëse jeni një lojtar që kërkon një eksperiencë fantastike të lojrave me shumë performancë për një transmetim të qetë dhe regjistrim të pandërprerë të momenteve më të rëndësishme, ose një krijues i përmbajtjes që dëshiron të shpenzojë më pak kohë duke pritur krijimin dhe ndarjen, ky brez i ri përpunuesish është gati për të. Versioni F nuk është i pajisur me një bazë grafike. Është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i brezit të 9-të të Coffee Lake Refresh i projektuar për prizë LGA 1151. Ofron 6 cores fizike (6 fije). Frekuenca e saj është 2.9 GHz dhe mund të shkojë deri në 4.1 GHz në mënyrë Turbo. Ajo ofron një buffer SmartCache 9 MB dhe një proces prodhimi 14nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet kujtesën deri në 2666 MHz DDR4. Sigurisht që ka mbështetje për PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W.

Lansuar:
15. 1. 2019
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 100
Numri i modelit:
Core i5
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
9 216
Pajisje speciale:
Procesim automatik
Teknologjia (nm):
14
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Kodi:
BX80684I59400F
Frekuenca operuese [MHz]:
2900
Prodhuesi:
Intel
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Numri i lidhjeve (threads):
6
Numri i bërthamave të procesorit:
6
EAN:
5032037150354
0

0 Vlerësime

Klientët që kanë blerë këtë produkt, kanë blerë edhe

Blej tani
Procesor Intel Core i5-9400F
191.12 €
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo