1 / 10
Продадено
Слика на Матична плоча MSI Z590 PRO WIFI - Intel Z590
Слика на Матична плоча MSI Z590 PRO WIFI - Intel Z590
Слика на Матична плоча MSI Z590 PRO WIFI - Intel Z590
Слика на Матична плоча MSI Z590 PRO WIFI - Intel Z590
Слика на Матична плоча MSI Z590 PRO WIFI - Intel Z590
Слика на Матична плоча MSI Z590 PRO WIFI - Intel Z590
Слика на Матична плоча MSI Z590 PRO WIFI - Intel Z590
Слика на Матична плоча MSI Z590 PRO WIFI - Intel Z590
Слика на Матична плоча MSI Z590 PRO WIFI - Intel Z590
Слика на Матична плоча MSI Z590 PRO WIFI - Intel Z590

Матична плоча MSI Z590 PRO WIFI - Intel Z590

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
10,090 MKD.
9,690 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 9,229 MKD.
Заштеди 400 MKD.
-4%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
MSI ја лансира својата матична плоча PRO со високи перформанси. Тоа им помага на корисниците да работат попаметно, обезбедувајќи ефикасно и продуктивно искуство. Обезбедувајќи стабилна функционалност и висок квалитет на склопување, сериите PRO матични плочи нудат не само оптимизација за професионални работни процеси, туку и помалку смена на проблеми и подолг век на траење. Z590 PRO WIFI нуди низа карактеристики лесни за корисникот. Од PCIe 4.0 интерфејси и поддршка на поврзување до три M.2 SSD-уреди, преку вграден 2,5G LAN, до безжичен модул кој обезбедува Wi-Fi 6E и Bluetooth 5.2 интерфејси. Чипсет Z590 е дизајниран за 10-та и особено 11-та генерација на процесори на Intel. Предности на MSI Z590 PRO WIFI Чипсет Intel Z590 кој поддржува процесори на Intel од 10-та и 11-та генерација Интерфејс PCIe 4.0 3х M.2 приклучок за ултра брз SSD 2.5G LAN врска Вклучен модул кој обезбедува Wi-Fi 6E и Bluetooth 5.2 USB 3.2 Gen2x2 тип-C Брзи слотови М.2 Плочката обезбедува три М.2 слотови, од кои едниот поддржува модули PCIe 4.0 x4 * (до 22110). Другите два дозволуваат употреба на модули SATA и PCIe 3.0 x4 (до 2280). Слот PCIe 4.0 е дополнително опремен со ладилник M.2 Shiled Frozr, што ви овозможува да го извлечете максимумот од M.2 SSD. Уживајте во високите стапки на бит во мал формат што ги носат М.2 модулите. * Овој слот M.2 е поддржан само од 11-та генерација на процесори на Intel. Кога го користите 10-от ген не може да се користи. Безжичен модул Плочката е опремена со безжичен модул кој обезбедува Wi-Fi 6E (802.11ax). Поддржува ултра-брзи врски, подобрен капацитет и подобри перформанси во зафатено безжично опкружување. Овозможува одлично искуство со игри на интернет. Спарете ја таблата со Wi-Fi 6 рутери за да го искусите целосниот мрежен потенцијал на Wi-Fi 6E. PCIe 4.0 11-та генерација на Intel Core процесори имаат поддршка за PCIe 4.0 интерфејсот, кој обезбедува двојно поголем ширина на опсег од PCIe 3.0 интерфејсот. Добивате супер брз интерфејс кој лесно може да се справи со голем товар. Без разлика дали станува збор за графичка картичка или друга картичка за проширување. USB 3.2 Gen2x2 Уживајте во екстремни брзини на пренос со USB 3.2 Gen2x2 интерфејс, кој обезбедува брзина на пренос до 20 Gb / s преку USB-портата тип C. Конекторот е позлатен за најдобар можен пренос на сигнал. Решение за ладење за повеќе јадра и поголеми перформанси Со повеќејадрени процесори, поголем акцент се става на дизајнот на напојување и ладење за да се обезбедат пониски температури. Напредниот дизајн на ладилникот PWM и подобрениот дизајн на колото обезбедуваат работа со полна брзина дури и за врвни процесори. Клучни својства Тоа е матична плоча со чипсет Intel Z590. Тој нуди приклучок Intel 1200 со поддршка за процесори Intel 11-та генерација Core и 10-та генерација Core / Pentium Gold / Celeron. Плочката нуди 4 DIMM слотови за меморија од типот DDR4 (двоканална) со капацитет до 128 GB и поддршка за фреквенции до 3200 MHz и до 5333 MHz OC. Од интерфејсот, таблата нуди до 8x USB 2.0 (4x на задниот панел, 4x на таблата), 6x USB 3.2 Gen1 (2x на задниот панел, 4x на таблата), 2x USB 3.2 Gen2 (1x на задната страна панел, 1x тип C на предниот панел), 1x USB 3.2 Gen2x2 (1x тип C на задниот панел), 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x 2.5G LAN, 1x PS / 2, 6x 3.5 mm аудио приклучок и експанзија слотови 1x PCIe 4.0 x16 *, 1x PCIe 3.0 x16 (x4) и 2x PCIe 3.0 x1. За хард дискови, плочката има 6x SATA 6Gb / s и 3x M.2 конектори (1x PCIe 4,0 x4, 2x SATA / PCIe 3,0 x4). Вклучен е модул кој обезбедува Wi-Fi 6E ** и Bluetooth 5.2 **. Поддржува AMD Crossfire. Таблата е во формат ATX. * Само процесорите на Intel од 11-та генерација поддржуваат PCIe 4.0. Генерацијата 10 обезбедува PCIe 3.0 интерфејс. ** Готов е хардверот за Bluetooth 5.2. Функциите за Wi-Fi 6E и Bluetooth 5.2 ќе бидат отклучени во Windows 10 build 21H1 или понова.
Гаранција за производителот:
1 година
HDMI:
По
DisplayPort:
По
AMD CrossFireX:
По
WLAN (WiFi):
По
Bluetooth:
По
Подготвена меморија Intel Optane:
По
USB 3.2 Gen2x2 контролер::
PCI-E 4.x:
По
Број на слотови PCI-Express x16:
2
Број на слотови PCI-Express x1:
2
Веб-страница на производителот:
Cz.msi.com
Стандардна WLAN (Wi-Fi):
802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11g, 802.11n
XMP:
Екстремен профил на меморија
Тип на меморија:
DDR4 DIMM
Поддржува дискови М.2:
M.2 PCI-E 2242-110 (1x), M.2 PCI-E / SATA 2242-80 (2x)
Чипсет:
Intel Z590
Лансиран:
23. 3. 2021
: Формат на матична плоча:
ATX
Број на слотови за електронска меморија:
4
.Интегриран графички јадро::
според процесорот
Максимална големина на меморија [GB]::
128
3 x PCI-E::
Генерација на процесори:
Интел - 10-та генерација, Интел - 11-та генерација
Максимална фреквенција на RAM меморија [MHz]:
Максимална фреквенција на RAM меморија [MHz]:
Код на производителот:
Z590 PRO WIFI
Задни конектори:
3.5mm jack (6x) 7.1CH, BIOS Flashback, DisplayPort (1x), HDMI (1x), LAN 2,5Gb/s (1x), PS/2 (1x), USB 2.0 Type-A (4x), USB 3.2 Gen 1 Type-A (2x), USB 3.2 Gen 2 Type-A (1x), USB 3.2 Gen 2x2 Type-C (1x)
a:
ATX 4pin, ATX 6pin, ATX 8pin, ATX 24pin, COM, Fan (6x 4pin), Fan CPU (1x 4pin), M.2 PCI-E 4.0 (1x), M.2 SATA/PCI-E 3.0 (2x), SATA 6Gb/s (6x), TBT, TPM, USB 2.0 (2x), USB 3.2 Gen 1 (2x), USB 3.2 Gen 2 - Type C (1x), Water (1x 4pin)
Vendi i prodhimit:
Kina
EAN:
4719072801274
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Матична плоча MSI Z590 PRO WIFI - Intel Z590
9,690 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ