Denar
Denar
Euro
Shqip
Shqip
Macedonian
Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Maqedoni.
Foto e Procesor AMD Ryzen 5 5600X
Foto e Procesor AMD Ryzen 5 5600X
Foto e Procesor AMD Ryzen 5 5600X
Foto e Procesor AMD Ryzen 5 5600X
Foto e Procesor AMD Ryzen 5 5600X

Procesor AMD Ryzen 5 5600X

Vlerëso
Garancioni: 1 vit Kodi:
16,285 MKD.
16,878 MKD.
-4%

Përfshirë TVSH-në

GjirafaFLEX:
Rri shlirë me GjirafaFlexMë shumë
Disponueshmëria:
Në stok Më shumë se 10 artikuj
Transporti:
Pagesa të sigurta

Ky është një procesor i fuqishëm i serive 5000 për fole AM4. Ofron 6 bërthama fizike (12 threads), një frekuencë prej 3.7 GHz (rritje 4.6 GHz) dhe një 32 MB cache (L3). Procesi i prodhimit 7 nm. TDP 65W. Paketa përfshin një ftohës Wraith Stealth.

EAN:
730143312042
Lansuar:
5. 11. 2020
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Numri i modelit:
Ryzen 5 (Vermeer)
Emri i kodit:
Zen 3
Prizë:
Socket AM4
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - 5000 series
Kodi:
100-100000065BOX
Frekuenca operuese MHz:
3700
Numri i lidhjeve threads:
12
Frekuenca Turbo MHz:
4600
TDP-ja mesatare W:
65
Kapaciteti i memories cache L3 KB total:
32 768
Teknologjia nm:
7
Kapaciteti i memories cache L2 KB total:
3072
Kapaciteti i memories cache L1 KB total:
384
Mbështet chipset:
AMD A520, AMD B550, AMD X570
Numri maksimal i kanaleve:
2
I paketuar:
Po
Frekuenca maksimale e RAM-it [MHz]:
3200
Prodhuesi:
AMD
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Procesor grafik:
Jo
Numri i bërthamave të procesorit:
6
0

0 Vlerësime

Blej menjëherë
Procesor AMD Ryzen 5 5600X
16,285 MKD.
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo