Denar
Denar
Euro
Shqip
Shqip
Macedonian
Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Maqedoni.
Foto e Disk HDD Seagate BarraCuda 1TB
Foto e Disk HDD Seagate BarraCuda 1TB
Foto e Disk HDD Seagate BarraCuda 1TB
Foto e Disk HDD Seagate BarraCuda 1TB
Foto e Disk HDD Seagate BarraCuda 1TB
Foto e Disk HDD Seagate BarraCuda 1TB
Foto e Disk HDD Seagate BarraCuda 1TB

Disk HDD Seagate BarraCuda 1TB

Vlerëso
Garancioni: 1 vit Kodi:
3,148 MKD.

Përfshirë TVSH-në

GjirafaFLEX:
Rri shlirë me GjirafaFlexMë shumë
Disponueshmëria:
Në stok Më shumë se 10 artikuj
Transporti:
Pagesa të sigurta

Disku i brendshëm Seagate BarraCuda, është i gatshëm për operim të ngarkuar dhe afatgjatë. Ky disk njihet jo vetëm për ruajtjen e të dhënave por edhe për performancën e shkëqyer dhe çmimin e arsyeshëm. Ofron performancë të qëndrueshme Në shpejtësinë e leximit dhe shkrimit të të dhënave, disku arrin parametra të këndshëm. Shpejtësia mesatare e leximit / shkrimit është rreth 156 MB / s. E gjithë kjo mbështet një "buffer" i mesëm prej 64 MB. Kjo e bën atë të përshtatshme për kompjuterët fuqishëm për lojëra, multimedial dhe të gjitha pajisjet që janë të dizajnuara për transferim të qëndrueshëm dhe afatgjatë të të dhënave. Me SATA III asgjë nuk do t'ju pengojë Seagate është një prodhues i mirënjohur të hard diskqeve me cilësi të lartë. Modeli Seagate BarraCuda 3.5 " është veçanërisht i vlerësuar nga pronarët e pllakave amë SATA III. Ky disk ka një maksimum të shpejtësis deri në 600 MB / s dhe përputhje me portën SATA 3.0 Gb / s me 1.5 Gbps SATA.

Shënim: Garancioni i produktit nuk është i vlefshëm nëse stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

EAN:
13251564856485645
Lansuar:
12 Tetor 2016
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Teknologjia:
SATA 6Gb/s
Formati i diskut:
3,5
NCQ:
Po
Dizajnuar për:
PC
Kodi:
ST1000DM010
Gjerësia mm:
101,6
Lartësia mm:
19,9
Trashësia mm:
146,9
Besueshmëria:
99 %
Pesha g:
400
Kapaciteti GB:
1 000
Shpejtësia e leximit MBs:
156
Shpejtësia e shkrimit MBs:
156
Shpejtësia e rrotullimit të pllakës rpm:
7 200
Memorie e përkohshme cache:
64
Prodhuesi:
Seagate
Ueb-i i prodhuesit:
Seagate.com
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
0

0 Vlerësime

Blej menjëherë
Disk HDD Seagate BarraCuda 1TB
3,148 MKD.
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo