1 / 6
Слика на Epson Expression Premium XP-6000
Слика на Epson Expression Premium XP-6000
Слика на Epson Expression Premium XP-6000
Слика на Epson Expression Premium XP-6000
Слика на Epson Expression Premium XP-6000
Слика на Epson Expression Premium XP-6000

Epson Expression Premium XP-6000

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
192.91 €
181.55 €
со ДДВ Без ДДВ 172.91 €
Заштеди 11.36 €
-6%

Само уште 9
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
26 јули 2024 - 27 јули 2024
Македонија, други
27 јули 2024 - 29 јули 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Печатачот Epson Expression Premium XP-6000 е одличен помошник за канцеларијата и домот. Изработена е од издржлив материјал, има голема фиока за хартија и брзо се печати. Благодарение на LCD дисплејот може да се користи без компјутер, а ви заштедува и пари. Има бои во посебни кертриџи, така што секогаш ја додавате само онаа што останала. Добро ги печати боите, дури има и специјален послужавник за фотохартии. Зошто Epson Expression Premium XP-6000? *Овозможува печатење од USB флеш драјв, мемориска картичка или мобилен телефон. *Има две фиоки - едната за класични хартии, другата за фотохартии. *Ви овозможува да замените само една боја на мастило во исто време. Практично 3 во 1 Компактното тело на печатачот комбинира три практични алатки. Покрај брзото печатење, ќе ве задоволи и присуството на скенер и копир. Со овој мултифункционален печатач, можете лесно да ги завршите сите потребни активности во канцелариското и корпоративното опкружување. Втората голема предност е што ќе ги имате сите вклучени уреди заедно на едно место, а благодарение на тоа ќе можете да се справите со многу повеќе задачи со еден уред. Печатете во секое време, каде било Веќе не мора да имате печатач поврзан на компјутер. Со Epson Expression Premium XP-6000 можете лесно да печатите од мобилен телефон, USB флеш драјв или мемориска картичка. Поддржува Apple AirPrint, Google Cloud Print и други технологии за ваша погодност. Се поврзувате безжично и веќе печатите. Одделни резервоари за мастило Дека инкџет печатењето е скапо? Не со Epson Expression Premium XP-6000. Тоа е затоа што користи посебни резервоари за мастило за секоја боја. Така, секогаш ја заменувате само бојата што снемала, а не мора да го купувате целиот скап кертриџ. Покрај тоа, ја има ознаката ENERGY STAR, која гарантира економично работење. Одлично печатење фотографии Epson Expression Premium XP-6000 е одличен за печатење фотографии. Прво, има посебна фиока за фотографирање и второ, печати со комплетот Claria Premium со пет бои и пигментни мастила. Резултатот се кристално чисти фотографии со богати бои. Клучни својства Epson Expression Premium XP-6000 е компактен мултифункционален инк-џет печатач. Брзини на печатење до 11,3 стр./мин за печатење во боја и 15,8 ppm во црно-бело. Резолуцијата на печатење е 5760 x 1440 dpi, скенерот има до 1200 x 4800 dpi. Печатачот се поврзува безжично, комуницира со мобилен телефон и печати директно од USB. Има 6,1 cm LCD екран. Димензиите на печатачот се 349 x 340 x 142 mm. Затоа, не двоумете се, купете печатач, канцелариски хартии и престанете да решавате каде да ги испечатите потребните документи.
Издание CD / DVD :
Екран:
По
Специјални касети во боја::
да
Големина на печатач:
A4, A4
Фотокопири::
Напредни карактеристики:
AirPrint, Epson Connect, Google Cloud Print, WiFi Direct
функција:
AirPrint, Epson Connect, Google Cloud Print, WiFi Direct
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Вклучен е USB кабел: :
Вклучен е USB кабел:
Код на производителот:
C11CG18403
Код:
C11CG18403
Консуми (Ш):
18
Копири:
По
Квалитет на печатење [DPI]:
5 760
Специјални кутии во боја:
По
Тип на печатач:
Инкџет
Поддршка за W10:
По
Мултифункционално:
По
Боја / црно-бело:
Боја / црно-бело:, Боја / црно-бело:
Боја:
Бело, ЦРНО
Пакетот содржи:
Пакетот содржи:
Димензии:
349 x 340 x 142
Содржина на пакетот:
ЦД, мастило, кабел за напојување, упатство за корисник
Тежина во кг:
6.6
Автоматско двострано печатење:
По
Печатење без рамка:
По
ЦД / ДВД печатење:
По
Производител:
Епсон, Епсон
Резолуција - црна боја [DPI]:
1800 x 600
Резолуција - нормална боја [DPI]:
1800 x 600
Хардверска резолуција на скенерот [DPI]: :
1200 x 4800
Резолуција за скенирање на хардвер [dp]:
1200 x 4800
Брзина на црно печатење - нормално [страница / мин]:
15,8
Печатење DPI: :
5 760
Двострано автоматско печатење:
Неограничено печатење::
да
Мултифункционален: :
Скенер:
По, По
Сканер ДПИ:
4800
Скенер со рамно лежиште:
По
DPI скенер::
4 800
Слот за мемориска картичка:
По
Потрошувачка на енергија во мирување [Ш]::
6
Воведна белешка [список]::
100
Технологија на печатење:
Инкџет
Технологија:
USB, USB домаќин, WiFi
Длабочина [mm]::
340
Веб-страница на производителот:
Epson.com, Epson.cz
УСБ-домаќин:
По
УСБ:
По
WiFi:
По
Vendi i prodhimit:
Indonezia
EAN:
8715946633862
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Epson Expression Premium XP-6000
181.55 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ