1 / 6
Продадено
Слика на Аларм Oregon Scientific RM368PBK
Слика на Аларм Oregon Scientific RM368PBK
Слика на Аларм Oregon Scientific RM368PBK
Слика на Аларм Oregon Scientific RM368PBK
Слика на Аларм Oregon Scientific RM368PBK
Слика на Аларм Oregon Scientific RM368PBK

Аларм Oregon Scientific RM368PBK

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
4,890 MKD.
4,790 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 4,059 MKD.
Заштеди 100 MKD.
-3%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Oregon Scientific е основана во 1989 година во Портланд. Секој производ е технолошки и дизајнерски софистициран во хармонија со вредностите што компанијата ги почитува кон природата и поддржува севкупен здрав начин на живот. Oregon Scientific е водечки производител на метеоролошки станици и дигитални часовници, кои се важен дел од нашите животи, бидејќи од античко време, кога времето го одредуваше сонцето, сончевото или песочен часовник, има потреба да се контролира она што е неразбирливо. Будилникот Oregon Scientific RM368PBK ги прикажува времето и датумот, вклучително и кратенката за денот.Нема потреба постојано да го поставувате времето бидејќи се контролира со радио сигналот DCF-77. Две времиња за будење. Будилник вклучително и популарната функција SNOOZE со повторено 8-минутно одложување. Можност за прикажување време во формат 12 и 24 часа во временската зона од - 23 до + 23 часа. Временската проекција е црвена. Цевката на проекторот е лесно прилагодлива. Можност за ротирање на сликата за 180 °, за да можете да го гледате времето и на ѕид и на таванот. Будилникот се напојува со AC адаптер и две парчиња CR2032 батерии. Димензија на будилник 142 x 100 x 18 mm. Црна боја.

Гаранција за производителот:
1 година
Аларм:
По
Радио часови:
По
Стапка на неуспех:
Непознато
Ширина [мм]:
142
Дебелина [mm]:
18
Пеша [g]:
110
Енергија:
Батерии, напојување...
Веб-страница на производителот:
oregonscientific.com
Датум на лансирање:
5 октомври 2016 година...
Доверливост:
100 %
EAN:
4891475046121
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Аларм Oregon Scientific RM368PBK
4,790 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ