1 / 2
Продадено
Слика на Noctua NT-H1-10 (10g)
Слика на Noctua NT-H1-10 (10g)

Noctua NT-H1-10 (10g)

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
24.17 €
22.55 €
со ДДВ Без ДДВ 19.11 €
Заштеди 1.62 €
-7%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Реномираната термална паста NT-H1 на Noctua доби повеќе од 150 награди и препораки од меѓународни хардверски веб-страници и списанија. Благодарение на одличните перформанси, неверојатната леснотија на користење и неверојатната должина на стабилност, тој стана омилен меѓу оверклокувачите и љубителите на хардверот ширум светот. Без разлика дали станува збор за ладење базирано на воздух или течност, апликација на процесорот или графичкиот процесор, оверклокирани или тивки склопови: NT-H1 е докажана врвна паста што проводува топлина која гарантира одлични резултати. Пастата има густина од 2,49 g / cm 3, волумен од 4 ml и тежина од 10 g. Препорачаното време на користење на процесорот е до 5 години. Складирањето е погодно на собна температура. Работните температури се движат од -50 до 110 ° C.
Код на производителот:
NT-H1-10
Веб-страница на производителот:
Noctua.at
Густина [g / cm³]:
2,49
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Износ [ml]:
4
Производител:
Ноктуа, Ноктуа
Код:
NT-H1-10
Пеша [g]:
10
EAN:
9010018200713
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Noctua NT-H1-10 (10g)
22.55 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ