1 / 7
Продадено
Слика на Микрофон SPC Gear SM900
Слика на Микрофон SPC Gear SM900
Слика на Микрофон SPC Gear SM900
Слика на Микрофон SPC Gear SM900
Слика на Микрофон SPC Gear SM900
Слика на Микрофон SPC Gear SM900
Слика на Микрофон SPC Gear SM900

Микрофон SPC Gear SM900

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
131.26 €
со ДДВ Без ДДВ 111.24 €

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Висококвалитетен микрофон дизајниран за исклучително јасна и природна репродукција на звук. Тој е дизајниран специјално за гејмери, јутјубери и креатори. Исто така, прилагодливата рака овозможува да се постави според вашите потреби. Практичен држач за лизгање, кој може да се постави под различни агли, е вклучен во пакетот. Фреквенцијата на примерокот е 48 kHz, додека опсегот на фреквенција е 18 000 - 21 000 Hz, чувствителноста на SPL е 135 dB. Микрофонот е поврзан преку USB, должината на кабелот е 2,9 метри.

Гаранција за производителот:
1 година
Бит-стапка [малку / s]:
16
Максимален опсег на фреквенција [kHz]:
21
Минимален опсег на фреквенција [Hz]:
18
Чувствителност [dB / SLP]:
135
Фреквенција [Hz]:
48
EAN:
5903018660592
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Микрофон SPC Gear SM900
131.26 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ