1 / 4
Слика на Меморија GIGABYTE 16 GB (2x8 GB) DDR4 2666
Слика на Меморија GIGABYTE 16 GB (2x8 GB) DDR4 2666
Слика на Меморија GIGABYTE 16 GB (2x8 GB) DDR4 2666
Слика на Меморија GIGABYTE 16 GB (2x8 GB) DDR4 2666

Меморија GIGABYTE 16 GB (2x8 GB) DDR4 2666

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
71.36 €
68.11 €
со ДДВ Без ДДВ 64.87 €
Заштеди 3.25 €
-5%

Само уште 1
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
19 јули 2024 - 20 јули 2024
Македонија, други
20 јули 2024 - 22 јули 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Тестирана латентност:
16-16-16-35
Посветен на:
За компјутер
Течност за ладење:
Пасивно
Лансиран:
1. 12. 2018
Гаранција за производителот:
1 година
Задно светло:
Веќе
Висина на профилот:
Ниско
Код:
GP-GR26C16S8K2HU416
XMP:
Екстремен профил на меморија 2.0
Број на RAM модули:
2
Intel Extreme Memory Profile XMP:
По
Оперативна фреквенција од MHz:
2 050
Latenca CAS CL:
16
Работен напон V:
1.2
Волтажи максимум В.:
1.2
Работен напон V:
1.2
Капацитети и мемории на RAM меморија [GB]:
16
Максимални и напонски капацитети [V]:
1.2
Тип на меморија:
DDR4 DIMM
Конфигурација на меморија:
2 x 8 GB
Производител:
GIGABYTE
EAN:
4719331804657
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Меморија GIGABYTE 16 GB (2x8 GB) DDR4 2666
68.11 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ