1 / 1
Продадено
Слика на Crucial меморија 16 GB DDR4 2666 SO-DIMM

Crucial меморија 16 GB DDR4 2666 SO-DIMM

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
4,450 MKD.
4,290 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 4,086 MKD.
Заштеди 160 MKD.
-4%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Клучна RAM меморија Постои лесен третман за бавен компјутер: повеќе меморија. Дизајниран да му помогне на вашиот систем да работи побрзо и непречено, Crucial Notebook Memory е еден од најлесните и најприфатливите начини за подобрување на перформансите на вашиот лаптоп. Вчитајте програми побрзо, стартувајте апликации интензивни за перформанси со леснотија и проширете ја способноста на вашиот лаптоп да извршува неколку задачи истовремено. Предности на клучната RAM меморија -Сигурно докажан квалитет на пресудни производи -Одличен сооднос цена / перформанси -Фреквенција 2666 MHz -Лесно за инсталирање Микрон квалитет и сигурност Како бренд на Micron, еден од најголемите светски производители на мемории, клучните спомени се стандард за сигурни перформанси. Од технологија SDRAM до DDR4, таа создава мемориски технологии кои ги напојуваат компјутерите ширум светот повеќе од 40 години. Клучни својства Станува збор за DDR4 SO-DIMM меморија наменета за преносни компјутери со фреквенција од 2666 MHz и капацитет од 16 GB. Нејзиниот тајминг е CL19 и работи на напон од 1,2 В.
Производител:
Клучно, Клучно
Конфигурација на меморија:
1 x 16 GB
Конфигурација на меморија / меморија::
Конфигурација на меморија / меморија:
Течност за ладење:
Без течност за ладење
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Висински профил::
Ниско
Максимален работен напон [V]:
1.2
Работна фреквенција [MHz]:
2 666, 2 050
Код:
CT16G4SFRA266
Ладење::
Ладење:
Капацитети и мемории на RAM меморија [GB]:
16
Користење на меморија::
За лаптопи
Код на производителот:
CT16G4SFRA266
Тип на меморија:
DDR4 SO-DIMM, DDR4 SO-DIMM
Број на RAM модули:
1
Веб-страница на производителот:
Crucial.com
Работен напон [V]:
1.2
Висина на профилот:
ниско
Latenca CAS [CL]:
19
Задно светло:
Веќе, Веќе
Специјални карактеристики на меморијата::
Unbuffered
Карактеристики на меморијата:
Безгласен
Посветен на:
За лаптоп
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
6495289035630
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Crucial меморија 16 GB DDR4 2666 SO-DIMM
4,290 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ