1 / 13
Продадено
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно
Слика на Гејмерски глушец	Logitech G402, црно

Гејмерски глушец Logitech G402, црно

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
3,690 MKD.
3,590 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 3,419 MKD.
Заштеди 100 MKD.
-3%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Гејмерскиот глушец Logitech G402 Hyperion Fury е опремен со вкупно 8 програмибилни копчиња со конфигурација во играта и моќен процесор ARM 32bit. Областа ја чувствува чувствителниот оптички сензор Delta Zero со прилагодлива чувствителност од 240 DPI до 4000 DPI во комбинација со уникатниот хибриден сензор Fusion Engine. Максималното забрзување за овој модел е повеќе од 16 G, а максималната брзина е над 500 инчи во секунда. Многу нискиот коефициент на триење и висококвалитетните материјали овозможуваат патување до 250 километри со напојување и животниот век на копчето достигнува до 20 милиони кликања. Користејќи го софтверот за игри на Logitech, креирањето и доделувањето на макроа што можат да се активираат со глувчето Hyperion Fury е бриз. Врската со компјутер имплементира брз USB интерфејс кој комуницира со брзина од 1000 пораки во секунда.
Гаранција за производителот:
1 година
Време на одговор [ms]:
1
Време на одговор [ms]:
1
Број на копчиња:
8
Игра:
По
Механички движења:
По
Максимална чувствителност [DPI]:
4000, 4000
Конектор:
USB
Врски:
Врски:, Врски:
Сензор за движење:
оптика, оптика
Пеша [g]:
144
Дебелина [mm]:
136
Длабочина [mm]::
136
Веб-страница на производителот:
Logitech.com
Ергономија:
За десничарите, За десничарите
Должина на кабел [m]:
2,13
Тркало:
Инженерство
Стапка на неуспех:
1,50 %
Лансиран:
6 август 2014 година, 6. 8. 2014
Технологија:
USB-A
Тежина категорија:
Потешко, Потежок (од 131гр)
Модели и сензорит:
Фузиен мотор...
Доверливост:
98 %
Интерфејс:
Интерфејс:
Цел::
игри
Програмирани копчиња::
Код на производителот:
910-004067
Тип на сензор:
Fusion Engine
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
5099206051768
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Гејмерски глушец Logitech G402, црно
3,590 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ