1 / 5
Продадено
Слика на Матична плоча MSI Z490-A PRO - Intel Z490
Слика на Матична плоча MSI Z490-A PRO - Intel Z490
Слика на Матична плоча MSI Z490-A PRO - Intel Z490
Слика на Матична плоча MSI Z490-A PRO - Intel Z490
Слика на Матична плоча MSI Z490-A PRO - Intel Z490

Матична плоча MSI Z490-A PRO - Intel Z490

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
230.23 €
со ДДВ Без ДДВ 219.26 €

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Mатична плоча со чипсет Intel Z490. Тaa нуди приклучок Intel 1200 со поддршка за процесори Intel 10 -та генерација Core / Pentium Gold / Celeron. Матичната плоча нуди 4 DIMM слотови за DDR4 (дво-канален) тип меморија со капацитет до 128 GB и поддршка за фреквенции до 2933 MHz и до 4800 MHz OC. Од интерфејсот, плочата нуди до 6x USB 2.0 (2x на задниот панел, 4x на плочата), 7x USB 3.2 Gen1 (2x на задниот панел, 4x на плочата, 1x тип-Ц на предниот панел), 2x USB 3.2 Gen2 (1x тип- A и 1x тип-C на задниот панел), 1x PS / 2, 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x 2.5G LAN и 6x 3.5 mm аудио приклучок и слотови за проширување 2x PCI-E 3.0 x16 ( x16, x4) и 3x PCI-E 3.0 x1. За хард дискови, плочата има 6x SATA 6Gb / s и 2x M.2 конектори (SATA / PCIe 3.0 x4). Поддржува AMD Crossfire. Матичната плоча е во ATX формат.
Гаранција за производителот:
1 година
Број на процепи за процесори:
1
HDMI:
По
RAID контролер:
По
DisplayPort:
По
Проверете LAN:
По
SATA контролер 6 GB / s:
По
AMD CrossFireX:
По
PCI-E 3.x:
По
УСБ 2.0 контролер:
По
USB-C:
По
Контролер М.2:
По
Подготвена меморија Intel Optane:
По
Проверете USB 3.2 Gen2:
По
USB 3.2 Gen1 контролер:
По
Број на слотови за меморија:
4
За процесори:
Интел
Број на слотови PCI-Express x1:
3
Број на слотови PCI-Express x16:
2
Тип на матична плоча:
ATX
Максимални капацитети и мемории [GB]:
128
Максимална брзина на автобусот PCI-E:
16
Димензии на плочата [mm]:
305 x 244
Да се користи во:
Игра
Интегрирана графичка картичка:
Процесори
Максимална работна фреквенција [MHz]:
2933
Веб-страница на производителот:
Cz.msi.com
XMP:
Екстремен профил на меморија
Нивоа на RAID:
0-ленти, 1-ретровизори, 5-ленти, 10-ретровизори
Тип на меморија:
DDR4 DIMM
Звучна картичка::
Realtek ALC892 (7.1CH)
Поддржува дискови М.2:
M.2 PCI-E / SATA 2242-80 (1x), M.2 PCI-E / SATA 2242-110 (1x)
Генерација на процесори:
Ледено езеро - 10-та генерација
Вклучи, поврзи:
1200 приклучок
Чипсет:
Intel Z490
Внатрешни конектори:
Внатрешни конектори:
Заден приклучок:
3.5мм приклучок (6x) 7.1CH, DisplayPort (1x), HDMI (1x), LAN 2,5Gb / s (1x), PS / 2 (1x), USB 2.0 Type-A (2x), USB 3.2 Gen 1 тип -A (2x), USB 3.2 Gen 2 Type-A (1x), USB 3.2 Gen 2 Type-C (1x)
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
4719072722340
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Матична плоча MSI Z490-A PRO - Intel Z490
230.23 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ